WhatsApp tarafından güncellenen hizmet sözleşmesi sonrasında birçok kullanıcı firmayı boykot etmeyi tercih etti. Telegram, WhatsApp ve BiP uygulamalarının aktif kullanıcı sayısı ile ilgili son durumu derledik.

Güncel WhatsApp, Telegram ve BiP aktif kullanıcı sayısı

KVKK ve Rekabet Kurumu tarafından açılan soruşturma sonrasında ülkemizdeki WhatsApp kullanıcı sayısında ciddi bir düşüş gerçekleşti. Birçok kullanıcı Telegram, BiP ve Signal gibi alternatiflere yönelirken, bazı kullanıcılar ise 8 Şubat tarihini bekleyeceklerini belirtti.

Elon Musk tarafından tavsiye edilen Signal, her ne kadar güvenli mesajlaşma imkanı tanısa da basit arayüzü ve diğer alternatiflere göre daha az özelliğe sahip olması nedeniyle ülkemiz kullanıcıları tarafından tercih listesinin sonunda yer alıyor.

Telegram ve BiP uygulamalarında hem WhatsApp hem de Signal’e göre daha fazla özellik olması ve bot adı verilen sistemin entegre edilebilmesi kullanıcılar tarafından beğenildi. 1 Ocak’ta 42 milyon günlük kullanıcıya sahip olan WhatsApp, 10 gün içerisinde yaklaşık yüzde 6 kullanıcı kaybederek 39,8 milyon kullanıcıya geriledi.

Telegram, 1 Ocak tarihinde 4.41 milyon kullanıcıya sahip iken, 10 gün içerisinde yüzde 272 artış göstererek 12.02 milyon kullanıcıya ulaştı. BiP ise 1 Ocak tarihinde 3.94 milyon aktif kullanıcıya sahipken yaklaşık yüzde 174 artış ile 6.87 milyon kullanıcıya ulaştı.

Kaynak SDN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here