WhatsApp yeni kullanıcı sözleşmesinin toplumda yarattığı etkiler sürerken, şirketten yeni bir açıklama paylaşıldı. Buna göre WhatsApp’tan yeni kullanıcı sözleşmesi için gelen tepkiler üzerine ilk geri adım geldi.

WhatsApp kullanıcı sözleşmesini resmi olarak erteledi

Son günlerde yeni kullanıcı sözleşmesiyle gündemden düşmeyen ve Türkiye’deki resmi kurumları harekete geçiren WhatsApp resmi açıklama yaptı.

WhatsApp Blog‘da paylaşılan açıklamada, “Son güncellememizde ne kadar kafa karışıklığı olduğunu pek çok kişiden duyduk. Endişeye neden olan birçok yanlış bilgi var ve herkesin ilkelerimizi ve gerçekleri anlamasına yardımcı olmak istiyoruz.” açıklamasında bulundu. Kullanıcı sözleşmesi ile uçtan uca şifreleme ile korunan özel mesajların ne Facebook ne de WhatsApp tarafından görülmediğinin de altı çizildi.

Şirket açıklamanın devamında”İnsanlardan şartları incelemelerinin ve kabul etmelerinin isteneceği tarihi geri alıyoruz. 8 Şubat’ta hiç kimsenin hesabı askıya alınmayacak veya silinmeyecek. Ayrıca, WhatsApp’ta gizlilik ve güvenliğin nasıl çalıştığına dair yanlış bilgileri temizlemek için çok daha fazlasını yapacağız. 15 Mayıs’ta yeni kullanıcı sözleşmesi sunulmadan önce, insanların rahatça gözden geçirmesi için kademeli olarak süreci ilerleteceğiz.” dedi.

Böylece WhatsApp’ın, 8 Şubat 2021 itibarıyla yürürlüğe gireceğini duyurduğu yeni gizlilik sözleşmesinin tarihi 15 Mayıs’a ertelendi.

kaynak SDN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here