Tutulma öncesi Koç Dolunayı: Ödül mü? Bedel mi?

Tutulma öncesi Koç Dolunayı: Ödül mü? Bedel mi?
Paylaş

Dün saat 12.57’de meydana gelen Koç dolunayı, tutulmadan önceki son, üstelik süper dolunay olması sebebiyle ilişkileri, tüm ilişkilerde dengeyi nasıl sağladığınızı, başkaları kadar kendinize verdiğiniz değeri ve empati kavramını sorgulatacak.

Gergin, seslerin kimi zaman yükseldiği, agresyonun öne çıkabileceği bir 10 gün. Sesler yükseliyor derken ‘artık yeter’ diyerek tavrınızı ya da çizginizi keskin bir şekilde ortaya koyabilirsiniz. Ay- Güneş karşıtlığı, içinizde tuttuğunuz duyguların açığa çıkmasına öncülük eder. Yeni bir sayfa için geçmişin kapanışıdır.

Koç-Terazi aksındaki dolunay işte bu noktada ‘mış’ gibi yapılan tüm ilişkilere, ayarı kaçırılmış dengesizliklere ‘dur’ demeye yardım edecektir. Bu dönem bir şeyleri fark etmek daha kolay olacak. Gökyüzü almaverme terazisi bozulduysa dersler verecek. Koç enerjisinden söz ediyorsak bazı şeyler için savaşmaya hazır olmalısınız. Bağımlı ilişkiler sonlanabilir. Bildiklerinizden sıyrılabilir, keşfedilmemişe merak duyabilirsiniz.

Yeni planlar yapılacak, mutluluk kavramı sorgulanacaktır. Eskiden duyduğunuz şeylere karşı zaaf hissetmeyebilir, bunların değiştiğine tanıklık edebilirsiniz. Zaman, yeni eylemler için duyulan tutkunun zamanıdır. Uzlaşma sağlanabilirse güzel, ancak burada öncelik aşırıya kaçmadan sizin ne istediğiniz olacaktır.

Ortaklıklar, işbirlikleri, sözleşmeler, anlaşmalar için güzel zamanlardır. Hedefleriniz için harekete geçmek için kendinizi ortaya koyabilir, kendinizi görünür kılabilirsiniz. Sizi motive ve mutlu edecek şeyleri bulmanın, üzerine düşünmenin, düşünmekten çok adım atmanın önemini fark etmelisiniz. Artık fikirler dile gelmeli ve bir forma kavuşturulmalıdır. Gökyüzü ihtiyaç duyulan cesaret ve pozitif enerjiyi birlikte harmanlayacaktır. Bireysel anlamda kendinize duyduğunuz güven artarken, başarmak istedikleriniz için risk almak isteyebilirsiniz.

Gölge yönüyle gerçekleşmeyen istekleriniz için öfke patlamaları yaşayabilir ya da buna maruz kalabilirsiniz. Yöneticisi Mars bastırılmış duyguların yüzeye çıkması için duyguları köpürtecektir. Bir şeylere takılı kalmak değil, enerjiyi doğru yere yönlendirmek, mesela spora başlamak işe yarayabilir. Kadersel zamanlardayız ve tutulmalara gidiyoruz. Kimilerinin yolu bir daha geri dönülmez şekilde değişmeye başlayacaktır.

Özellikle Terazi ve Koç burçlarında kişisel gezegenleri olanlar için önümüzdeki 1.5 yıllık döngü değişim getirecek, 2024 yılı boyunca tutulmaların etkisiyle yol ayrımları meydana gelecektir. Chiron- Mars karşıtlığına geçtiğimiz hafta da değinmiştim, dolunayı takip eden günlerde de tetikleyici. Sağlık çok önemli. Hem fiziksel hem ruhsal sağlığa karşı özenli olmalıyız. Geçmiş yaralar, eksiklikler, yetersizlik, kaygı ve korkular; bunun yarattığı tesirin fiziksel yansıması hepsi mümkün.

Yaşanan acılardan ders çıkarılması ve bu bilgelikle yola devam edilmesi çok kıymetli. Önemli olan acıyı yok saymayın, ders çıkarın, sonrasında daha güçlenerek devam edeceğinizi bilin. Geçtiğimiz Mart ve Nisan aylarında bir amacı gerçekleştirmek üzere yola çıktıysanız devamını getirebilir, meyvelerini toplayabilirsiniz. Emeklerinizin karşılığını alabilir, yeteneklerinizi paraya çevirebilir, çok çalışmanın karşılığında hayal ettiğinizden daha fazla kaynak genişlemesine sahip olabilirsiniz.

Venüs- Uranüs karesi beklenmedik karşılaşmaların, sürpriz ayrılıkların habercisi olabilir, birlikteliklerde özgürlük ihtiyacı artabilir, sıkışmışlık enerjisi yerleşik düzenin altındaki halıyı ayağınızın altından çekebilir. Kendinizi ortaya koymak isteyebilir, rekabete gözü kapalı girişebilirsiniz.

Aslan burcunda Venüs (Terazi burcunun yöneticisi) takdir görmenize, alkış almanıza, başarınızın görünür olmasına hizmet ederken, Mars’ın ‘hemen şimdi olsun’ enerjisiyle ani çıkışlar yaparsanız zararlı çıkabilirsiniz. Aceleci ve hırs ayarınıza dikkat edin. Diplomatik olun, nezaketi öne çıkarın, anlamayı çalışın ve çözümsel yaklaşın.

Kariyer, para, ilişkiler, çocuklar, aşk ilişkileri, ayrılığa ya da boşanmaya giden evliliklerde para paylaşımları, kaynakların yönetimi, velayet, mahkeme, davalar konusu öne çıkacaktır. Toplumlarda sesler yükselecek ve adalet arayışları artacaktır.

Savaş enerjileri, sınırlar, askeri hareketlilik, patlamalar, para piyasalarında sert hareketler meydana gelebilir. Zincirleme trafik kazaları yaşanabilir.

Koç burcunda gerçekleşen dolunayın biraz vahşi yönü olabilir. Yükseklere ulaşacağım derken merdivenleri nasıl çıktığınıza dikkat edin, her konuya frenli yaklaşın.

Kaynak Sözcü/SeyranAtaklı

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın