Rus YouTuber sosyal medya uğruna açlıktan öldü

Rus YouTuber sosyal medya uğruna açlıktan öldü
Paylaş

Sosyal medyada ilgi çekmek için yapılan şeyler, ne yazık ki sınır tanımıyor. Bunun bir örneği kısa süre önce Rusya‘da yaşandı. Ülkede popüler olan ve hatırı sayılır abonesi bulunan Rus YouTuber Vitaly Vygranovsky, sosyal medyada ün kazanmak uğruna yaptığı “deney” nedeniyle hayatını kaybetti.

anews’un haberine göre kendini test etmek ve bunu yaparken deneyimlerini paylaşmak isteyen 40 yaşındaki YouTuber, canından oldu.

Rus YouTuber 35 gün dayanabildi

40 gün sürecek bir açlık deneyi için Mart sonunda çalışmalara başlayan Rus YouTuber, süreci adım adım takipçileriyle paylaştı .Deneyine Moskova’da başlayan Vygranovsky, 10. günde kendini kötü hissetmeye ve zorlanmaya başladı. Şehrin atmosferinden rahatsız olduğunu söyleyerek Abhaza’da kırsala yerleşen YouTuber, tüm zorluklara rağmen devam etme kararı aldı.

20. günde tekrar sonuçları paylaşan Vygranovsky, daha temiz hissettiğini ve vücudunda değişiklikler gerçekleştiğini belirtti. Paylaştığı fotoğraflarda da açıkça görülen bu değişimde,  kaslardaki ciddi erime ve kilo kaybı göze çarpıyordu. Bu paylaşımda hiç gücü kalmadığını belirten Rus YouTuber, bu noktada sadece yürüyebiliyor ve fiziksel güç gerektiren işleri gerçekleştiremiyordu.

Son olarak 30. günde bir paylaşım yapan Vygranovsky, ölmek üzere olan biri gibi hissettiğini açıkladı. Sosyal medya hesaplarından tüm deneyimlerini paylaşacağını açıklayan Rus YouTuber, ne yazık ki bu deneyimleri paylaşacak kadar uzun yaşayamadı. Vitaly Vygranovsky, 35. güne geldiğimizde açlığa bağlı rahatsızlıklardan yaşamını yitirdi. Sosyal medya deneyinin amacı ya da YouTuber’ın neden bu işe kalkıştığı gizemini koruyor.

 

kaynak SDN

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın