Nükhet Duru Anneler Günü’ne Özel Konser Verecek

Nükhet Duru  Anneler Günü’ne Özel Konser Verecek
Paylaş

Sanatçı Nükhet Duru, Anneler Günü’nde, Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nin PSM dijital platformunda müzikseverlerle buluşacak.

Nükhet Duru konseri 9 Mayıs Pazar günü, Anneler Günü’ne özel ücretsiz olarak  gerçekleşecek konser, saat 21.00’de www.online.zorlupsm.com” adresinden izlenebilecek.

Profesyonel kariyerine 1974’de başlayan Nükhet Duru’nun geniş kitlelere ulaşan ve ona Altın Plak kazandıran çıkışı ise sadece 1 sene sonra 1975’de geldi: ‘Beni benimle bırak- Gerisi vız gelir’. İlk albümü ‘Bir Nefes Gibi’ 1976 yılında çıktı, o yıl ‘En Iyi Yorumcu’ ve ‘Yılın En Iyi Kadın Solisti’ ödüllerini alırken; 1978 yılında Modern Folk Üçlüsü ile birlikte Seoul’de düzenlenen şarkı yarışmasından birincilik kazandı. 40 yılı aşkın müzik kariyerinde yüzlerce ödüle layık görülen Nükhet Duru, imza atmış olduğu albüm, tv programı, müzikli sahne gösterileri, sinema ve dizi filmlerinin yanı sıra ‘Carmen’, ‘Cahide’ , ‘Yedi Kocalı Hürmüz’ gibi müzikallerin başrollerini de üstlenmiş, seslendirdiği binlerce şarkı, gerçekleştirdi yüzlerce konserle Türkiye’de popüler kültürün en uzun soluklu ve güçlü yorumcularından biri olarak anılmayı başarmıştır.

 

 

 

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın