Uygulamaların lite sürümleri karşımıza çıkmaya devam ediyor. Şimdi ise Instagram Lite sürümü yayımlandı. İndirmeye açılan yeni sürüm giriş seviyesi telefonlar için alternatif oluşturuyor. Uzun yıllardır hayatımızda olan uygulamalar pek çok güncelleme alıyor ve telefonların hafızasını şişiriyor. Bu sebeple tıpkı PUBG Mobile Lite gibi Instagram’ın da lite versiyonu piyasaya sürüldü, işte sürümün detayları:

Instagram Lite şu anda sadece Hindistan’da ve android telefonlarda!

Popüler sosyal medya uygulamalarının lite sürümleri bulunuyor. Facebook Lite, Messenger Lite ve Twitter Lite gibi çeşitlendirebileceğiniz bu sürümler, daha az yer kapladıkları ve daha az işlem gücü gerektirdikleri için düşük donanımlara sahip telefonlar için de en iyi bir seçenek oluşturuyor.

Facebook, Android telefonlar için yeni Instagram Lite uygulamasını duyurdu. Bu temelde lite olarak piyasaya sürülen diğer uygulamalar gibi telefonu giriş seviyesi olan kişilere sesleniyor.

Düşük özelliklere sahip olan cihazlar için kullanıma açılan sürüm, 2 MB’tan daha düşük ve telefonlarda daha az yer kaplayacağı için daha az veri tüketecek. Instagram’ın normal sürümünü kullananların çok da kullanmadığı bazı özellikler lite versiyonda bulunmuyor. Örneğin, Reels, Alışveriş ve IGTV. Bunlara ek olarak Instagram’ın hikayeler özelliği de dahil olmak üzere popüler özellikler yer alıyor.

kaynak SDN Nilay Kamu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here