A mural graffiti depicting German composer Ludwig van Beethoven is seen on a house in his native city of Bonn, western Germany, on December 13, 2019. - Germany is starting into the "Beethoven-Year" with more than 700 events to celebrate the 250th anniversary of Ludwig van Beethoven's birth. (Photo by INA FASSBENDER / AFP)

Ludwig van Beethoven’ın 250’nci doğum yılı için doğduğu şehir olan Bonn’da düzenlenecek konser, canlı yayınla TRT 2 ekranlarında olacak.

Alman besteci ve piyanist Ludwig van Beethoven’ın 250’nci doğum yılı için doğduğu şehir olan Bonn’da konser düzenlenecek.

Şef Daniel Barenboim yönetiminde, Batı Doğu Divanı Orkestrası’nın sahnede olacağı konserde, Beethoven’ın “3. Piyano Konçertosu” ve “5. Senfonisi” seslendirilecek.

“Beethoven’ın 250. Yıl Dönümü Konseri” 17 Aralık’ta (bu akşam) Türkiye saatiyle 22.15’te TRT 2’de canlı yayımlanacak.

Şef Daniel Barenboim, 1999’da Filistinli yazar Edward W. Said ile birlikte, “müzik yapma deneyimi aracılığıyla Ortadoğu’nun farklı kültürleri arasında diyaloğu kolaylaştırmak amacıyla” Batı Doğu Divanı Orkestrası’nı kurdu.

20 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren orkestra, Beethoven senfonilerini, Berlin ve New York’ta, Asya ve Güney Amerika’da, Salzburg Festivali’nde ve BBC Proms gibi dünyanın en büyük konser salonlarında seslendirdi.

“Beethoven’ın 250. Yıl Dönümü Konseri” 17 Aralık’ta (bu akşam) Türkiye saatiyle 22.15’te TRT 2’de canlı yayımlanacak.

kaynak cumhuriyet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here