İkinci bölümü şimdiden merakla beklenen ‘Uyanış: Büyük Selçuklu’,dizisi için yıllar sonra ekranlara dönen başarılı oyuncu Hatice Şendil, Terken Hatun rolüyle ses getirecek.

Yeni sezonun en iddialı dizisi ‘Uyanış: Büyük Selçuklu’, görkemli prodüksiyonu, yıldız oyuncu kadrosu ve Selçuklu Tarihi’nin en entrika dolu dönemini anlatan sürükleyici hikayesiyle zirvede açılış yaptı.

İkinci bölümü şimdiden merakla beklenen dizi için yıllar sonra ekranlara dönen başarılı oyuncu Hatice Şendil, Terken Hatun rolüyle ses getirecek.

TRT 1’in ilk bölümüyle sosyal medyanın saatlerce gündemine yerleşen ve reytinglerde birinciliği elde eden dizisi ‘Uyanış: Büyük Selçuklu’, Selçuklu Tarihi’nin en çetin ve entrika dolu dönemini ekranlara getiriyor.

Akli Film imzasını taşıyan, yapımcılığını ve genel yönetmenliğini Emre Konuk’un üstlendiği dizi için sevilen oyuncu Hatice Şendil, yıllar sonra televizyona geri döndü.

Şendil, Selçuklu Tarihi’nin en korkusuz ve cesur kadınlarından Terken Hatun’a hayat verirken Buğra Gülsoy’un canlandırdığı I. Melikşah’a olan dillere destan aşkıyla birlikte saray içi entrika savaşlarıyla da çok konuşulacak.

Dizinin ilk bölümünden hırsı ve gözü pekliğiyle dikkatleri çeken Terken Hatun’un yeni bölümlerde saraydaki hatunlarla olan savaşı tansiyonu yükseltecek.

Şendil, uzun bir aradan sonra ekranlara dönmesine neden olan projeyi ve karakterini şu sözlerle ifade ediyor:

“Tarihsel gerçekçiliği olan bir atmosferin içine çekilmek çok heyecan verici.

Öncesinde döneme dair bir araştırma yapınca Selçukluların hem kendi döneminin aydınlık yüzü olması hem de tarihe bu denli damga vurması gerçekten çarpıcı.

Terken, zaman zaman duyguları ve sezgileriyle, zaman zaman da zekasıyla hareket ediyor.

Tedirgin edici dingin ve olgun bir enerjiye sahip. Ailesi, hanedanı ve Melikşah için göze alamayacağı hiçbir unsur yok.

Tarihe iz bırakmış bu güçlü kadına yeni bir ruh ve bakış açısı getirmek çok keyifli.”

Kaynak magazinkolik.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here