Ekolojik ve ekonomik mobil yaşama dair her şey, 2 fuar bir arada: Tiny Home Show ve Karavan Show Eurasia başlıyor.

Ekolojik ve ekonomik mobil yaşama dair her şey, 2 fuar bir arada: Tiny Home Show ve Karavan Show Eurasia başlıyor.
Paylaş

Fatura gelmeyen küçük evlerde doğalgaz, elektrik, su faturası, vergi yok.

Güneş enerjisi ile çok ekonomik ve doğa ile barışık.

Arsa, demir,çimento, işçilik gibi inşaat maliyetleri olmadan, zaman kaybetmeden, sadece 9 saatte istediğiniz yerde ev sahibi olmak mümkün.

Suda ve karada gidebilen karavan var. İstediğiniz her yerde, imarsız alanlarda bile yaşam alanı kurulabilir.

Yeni trend, ekolojik yaşam, doğayla iç içe hayat Avrupa’da yaygınlaşıyor.

Depreme dayanıklı yapı, güvenli.

Kiralar aşırı atınca insanlar bu alana yöneldi, çok ekonomik.

Yerli üreticiler sadece Türkiye’ye değil, 50’den fazla ülkeye ev yapıyor ve ihraç ediyor.“Avrupalı evini bizden alıyor”

Tiny Home Show ve Karavan Show Eurasia başlıyor.

Ekolojikve ekonomik mobil yaşama dair her şey, 2 fuar bir arada…

Mobil evler, konteyner, bungalov, karavan, çadır, kamp ekipmanları, çelik ve ahşap prefabrik ev modellerinin sergileneceği Tiny Home Show ve Karavan Show Eurasia fuarları 19 Ekim Çarşamba günü açılıyor. Fuarlar 19-23Ekim 2022 tarihlerinde 5 gün boyunca 10.00-20.00 saatleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde ziyaret edilebilecek. Fuar organizatörü BİFAŞ Yönetim Kurulu Üyesi Selçuk Çetin “İnşaat maliyetleri yükseldi, konut pahalı, yaşam alanları gün geçtikçe küçülüyor. Ekolojik ve ekonomik mobil yaşam, sağladığı avantajlarla geleceğin konaklama anlayışı olacak.” dedi.

Tinyhouse nedir? Ne tür avantajları var?

‘Tiny House’ ya da “Tiny Home” Karayolları TrafikYönetmeliğine göre 2mt 55cm sabit genişliğe, maksimum 10mt uzunluğa, römork dahil 4mt yüksekliğe, 3 bin 500 kg ağırlığa sahip plakalı ve ruhsatlı karavan olarak tanımlanıyor. Elektrik, su, doğalgaz gibi faturaların olmadığı küçükevler güneş enerjisi panelleriyle kendi enerjisini üretiyor. Su deposu ile veya su kuyusu açılarak karşılanan su, arıtma cihazıyla steril hale getirilebilirken foseptik ise ekolojik, kompost tuvaletlerle çözümlenebiliyor. Karayolları Trafik Yönetmeliği’ne göre vasıta olarak tanımlandığından dolayı emlak vergisi,motoru olmadığı için ise Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) yok. Depreme en dayanıklı yapılar. Arsa, demir, çimento, işçilik gibi inşaat maliyetleri olmadan kısa süreler içerisinde kurulabiliyor. Kısacası ekonomik, doğayla dost ve güvenli bir konaklama anlayışı olarak her geçen gün yaygınlaşıyor.

-Fatura gelmeyen ev, elektrik, doğalgaz, su faturası yok, ekonomik yaşam.

-Normalden çok ucuza ev sahibi olma imkanı, arsa, demir, çimento, işçilik maliyeti yok.Çok kısa sürede extra harcamalar yapmadan kurulabilir. 9 saatte kurulabilen ev var.

-Suda ve karada hareket edebilen ev fuarda.

-Doğayla barışık, ekolojik. Güneş enerjisiyle çalışıyor, doğaya zarar vermiyor.

-Mobil yaşam, istediğin yerde konaklama özgürlüğü sağlıyor. İmarsız alanlarda kullanılabilir.

-Depreme en dayanıklı yapılar, sağlam ve güvenli.

-Avrupave Amerika’da ortaya çıkan ‘Tiny Home’ akımı büyük rağbet görüyor. Sektör hızla büyürken üreticiler siparişlere yetişmekte zorlanıyor. Türk firmaları ihracat ıarttırıyor.

-Kiralar aşırı artınca ekonomik olduğu için insanlar karavan ve küçük evlerde kalmaya başladı. Karavanlar ve küçük evler ucuza kiralanabiliyor.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın