ÇEVRE VE DOĞA KONULARININ SİYASET GÜNDEMİNE TAŞINMASI ÖNEMLİ BİR ADIMDIR

ÇEVRE VE DOĞA KONULARININ SİYASET GÜNDEMİNE TAŞINMASI ÖNEMLİ BİR ADIMDIR
Paylaş

Ka.Der Başkanı Karaoğlu: Çevre ve doğa konularının siyaset gündemine taşınması önemli bir adımdır

Kadın Adaylar Destekleme Derneği (KA.DER) Genel Başkanı Nuray Karaoğlu, Akbelen’deki ağaç kesimini gündeme almak üzere Meclis’in olağanüstü toplantıya çağırılmasını değerlendirdi.

Akbelen’in Türkiye’nin doğal güzellikleri ve biyoçeşitliliği açısından büyük bir değere sahip olduğuna vurgu yapan Ka.Der Genel Başkanı Nuray Karaoğlu, milletvekillerinin bu konuyu Meclis’e taşımasıyla kamuoyunun dikkatinin çekilmesi ve çevre konusunun ciddiyetinin vurgulanmasının sağlandığını ifade etti.

Karaoğlu, çevre bilincinin artırılması ve doğal kaynakların korunması için siyasetçilerin adımlar atmasının gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak için şart olduğunu belirtti.

“BİR BÖLGEYİ DEĞİL ÜLKENİN TAMAMINI İLGİLENDİRMEKTEDİR”

Doğal zenginliklerin tahribatının engellenmesi ve ekosistemlerin korunması konusunda toplumsal duyarlılığın artmasının hayati önem taşıdığını vurgulayan Karaoğlu, “Çevre ve doğa konularının siyaset gündemine taşınması, Türkiye’nin geleceği ve çocukların sağlıklı bir yaşam alanına sahip olması için elzemdir. Akbelen’de gerçekleşen ağaç kesimi sadece bölgeyi değil, Türkiye’nin tamamını ilgilendirmektedir.” dedi.

“TOPLUMDA ÇEVRE BİLİNCİNİN GELİŞMESİNE KATKI SUNACAK”

Doğal çevrenin ve ekosistemlerin korunması için yürütülen çalışmaların önemine dikkat çeken Karaoğlu, “Milletvekillerinin gösterdiği adımlar toplumda çevre bilincinin gelişmesine ve doğal kaynakların korunmasına önemli katkılar sunacaktır. Bu noktada siyasi partilere ve tüm siyasetçilere büyük sorumluluklar düşmektedir.” ifadelerini kullandı.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın