Ülkemizde savunma sanayi alanındaki çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Libya ve Suriye’deki başarıları ile dünya gündemine yerleşen insansız hava araçlarımız, son günlerde Azerbaycan’ın yardımına koşarken geliştirilmeye devam edilen Atmaca füzesi müjdeli haberler karşımıza çıktı.

Atmaca füzesi büyük bir testi daha başarıyla geçti!

ROKETSAN Genel Müdürü Murat İkinci geçtiğimiz günlerde Atmaca’nın ilk kez açıklanan 250 kilometrelik menzili yeni bir dönemi başlatacağını duyurmuştu. Bu yıl sonunda veya 2021 yılında hizmete girmesi beklenen, 3 boyutlu rota bacağı oluşturabilen füze için bir müjdeli haber daha geldi.

T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamaya ‘Ülkemizin ilk deniz füzesi Atmaca’nın en zor testlerinden birini geride bıraktık‘ sözleri ile başladı.

Atmaca’nın GPS’den bağımsız olarak kendi iç ataletsel navigasyon ünitesiyle atıldığını ve testi başarıyla tamamladığını duyuran Prof. Dr. Demir harp başlığıyla yapılacak test için hazırlanıldığını ve yakında seri üretimin başlayacağını belirtti.

kaynak SDN Mehmet Ali Ertunç

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here