Zoom alternatifi olan Facebook Messenger Rooms kullanıma sunuldu. 50 kişilik konuşmalara bile izin veren uygulama oldukça faydalı görünüyor. Nisan ayının son haftası tanıtılan ve haberini yazdığımız yeni Facebook görüntülü görüşme uygulaması Messenger RoomsZoomWhatsApp ve Google Hangouts gibi görüntülü görüşme, video konferans uygulamalarına alternatif sunuyor.

Facebook Messenger Rooms kullanıma sunuldu

Corona virüsü salgını ile birlikte hayatımıza çok kısa bir süre içinde video konferans uygulamaları girdi. Birçok kişi iş görüşmelerini bu uygulamalar üzerinden yaparken bazıları da arkadaşlarıyla konuşmalarını bu uygulamalar ile yapıyor.

Birçok amaç ile kullanılan bu uygulamalar arasına yeni katılan Facebook’un yeni uygulaması 50 kişilik konuşmalara izin vermesiyle dikkat çekiyor.

50 kişinin aynı anda görüntülü konuşmasına olanak tanıyan Rooms, aynı zamanda açılan bu grup sohbetleri için Facebook hesabına ihtiyaç duymuyor.

Uygulamanın en faydalı yönlerinden olan bu özelliğe ek olarak bir bağlantı üzerinden konuşmalara katılım sağlanıyor. Uçtan uca şifreleme gibi bir özelliği bulunmayan uygulamanın konuşmaları daha eğlenceli hale getirecek canlı AR efektleri de bünyesinde yer alıyor.

Bunların yanında bir de Discord ve Zoom gibi konuşmayı başlatan  kişinin kontrolüne bırakılan konuşma ayarlarına ek olarak isteyen kişiler konuşmaya dahil olabiliyor.

Uygulama şu anda hem mobil cihazlar için hem de masaüstü için sürümünü yayımladı. Artık 50 kişiliğe kadar varan video konferans görüşmelerinizi ücretsiz yapabilirsiniz!

SDN Nilay Kamu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here