Venüs-Neptün üçgeni: Bir peri masalı

Venüs-Neptün üçgeni: Bir peri masalı
Paylaş

Geride bıraktığımız haftanın sert açıları bir parça dağılmaya başlarken, önümüzdeki günlerde gerçekleşecek Venüs-Neptün üçgen açısı umut pırıltılarını üzerimize serpiştirebilir. Önümüzdeki hafta kendimizi daha hassas, duygusal hissedebilir, anlaşmazlıklara çözüm odaklı yaklaşabilir, karşımızdaki kişiye rahatlıkla empati geliştirebiliriz.

Gökyüzü yorumcusu Seyran Ataklı

Özverinin gezegeni Neptün ile sevginin gezegeni Venüs arasındaki bu açı, çevremizle yaratacağımız uyumu ve yardımlaşmayı harmanlar. İlişkileri onarmak isteyenler için bu görünüm destek verecektir.

Mistik çalışmalar, maneviyat, romantizm duygusu öne çıkarken, bu süreçte sezgilerimizin arttığına, sorularımızın evrenden gelen cevaplarla karşımıza çıktığına şahitlik edebiliriz. Haberci rüyalar bu göstergenin olmazsa olmazıdır. Şefkat, merhamet, anlayış yükselir. Aile ve ikili ilişkilerde çözülemeyen sorunlar varsa sonuca ulaşabilir.

Bedensel hazlar ve partnere duyulan bağlılık artacaktır. Hayal kurmak güzeldir ancak Neptün’ün sisli görüntüsü olmayacak işlere kendini kaptırmak konusunda uyarır. Yanılgılara ve kanmaya dikkat edilmelidir.

Özlem duyduğunuz şeyler daha görünür olacaktır. Akıntıya kürek çekmek boşunadır. Teslim olmak, oluruna bırakmak, ilahi olana güvenmek, iç dünyanızda yaşadığınız harlı duygulara su serpebilir. Sanatsal faaliyetler, moda, sinema, yaratıcılık gerektiren işlerde başarı yüzde yüzdür.

Venüs’ün Yengeç yolculuğu devam ederken, ebeveynlerin, aile büyüklerinin sağlıklarıyla ilgili bazı durumlar, iyileşmeler söz konusu olabilir. Gayrimenkul alım-satım, kiralama gibi beklenilen konular çözüme ulaşabilir, yeni iş ortaklıkları gündeme gelebilir. Miras, yatırım, para ve kaynaklar değerlenebilir, dava, mahkeme gibi hukuksal konularda gelişmeler yaşanabilir. Özellikle kadın figürlerden gelebilecek yardımlar öne çıkabilir.

Resim, fotoğrafçılık, tasarım eğitimlerine katılabilir, spritüel çalışmalar, nefes terapileri, yoga, meditasyon kampları, ruhunuzu dinlendirmek için neye ihtiyacınız varsa önümüzdeki haftayı bu uğraşlarla değerlendirebilirsiniz. Tekâmül yolculuğunda ilerlemek için hayatınızın her alanında göksel müdahaleyle karşılaşabilirsiniz. Mesajları doğru okumanızı ve uyanık olmanızı tavsiye ederim. Bir diğer yandan gerçekleşecek Merkür-Uranüs kavuşumu zaten değişmekte olan hayatlarımıza sürpriz yenilikler getirebilir.

Şaşırtan haberler alabilir, olmaz dediğiniz şeylerin olduğuna, olur dediklerinizin olmadığına tanıklık edebilirsiniz. Hayata biraz esneklik katmak olayları daha geniş bir şekilde değerlendirmenize yarayabilir. Gündeminizde olmayan kişi ve olayların hayatınıza dahil olduğunu deneyimleyebilirsiniz. “Her hayırda bir şer, her şerde bir hayır” böyle düşünelim.

Uranüs ve Neptün’ün önemli görünümleriyle karşı karşıyayız. Yay Dolunayı’na giderken, her şeyi kontrol altına alamayacağımızı fark etmemiz gerekiyor. İstemimizin dışında gerçekleşebilecek olaylarla karşılaşabiliriz, yolumuzu değiştirebiliriz. Hiç ummadığımız yerden gelen yardım eli bize şifa getirebilir. Bu görünümler bize, yeni fikirler edinmek, çözüm sağlamak adına başarı getirecektir.

Uyanıştayız. Biraz inzivaya çekilmek isteyebilir, sezgilerimizi aklımızın önüne koyabilir, kendimizi dinleyebiliriz. Sahip olduklarımıza şükretmek, ruh ve beden dengemize önem vermek, ihtiyacı olana yardım etmek, kırgın olduklarımızla barış sağlamak ve ‘hayat bize ne söylemek istiyor?’ konusunu anlamak için oldukça iyi bir zaman.

Mutlu bir hafta dilerim.

Kaynak Sözcü/SeyranAtaklı

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın