Türkiye’nin dördüncü GSM operatörü geliyor!

Türkiye’nin dördüncü GSM operatörü geliyor!
Paylaş

NETGSM, Türkiye’nin dördüncü GSM operatörü olmak ve Turkcell, Turk Telekom, Vodafone gibi devlerle yarışmak için kolları sıvadı.

Ülkemizde faaliyet gösteren TurkcellTurk Telekom ve Vodafone gibi operatörlere bir yenisi daha ekleniyor. Gelen bilgilere göre Ankara merkezli NETGSM, söz konusu alanda faaliyet göstermek için çalışmalara başlamış durumda. İşte ayrıntılar…

NETGSM, dördüncü operatör olmak için kolları sıvadı

BTK‘dan 2009’da aldığı haberleşme altyapı lisanslarıyla ülkemizde hizmet veren NETGSM, yakın bir zamanda Türkiye’nin dördüncü GSM operatörü olarak hizmet vermeye başlayacaklarını açıkladı. Bunun için bir diğer yerli şirket Turkcell ile ortak çalışan firma, 2022’nin Mart ayına kadar kendi kendi altyapılarını hazır edeceklerini açıkladı.

Aldıkları lisans doğrultusunda “0510 22X XXXX” hizmet vermeye hazırlanan NETGSM, dev operatörler ile doğrudan rekabet içerisinde olacak. Yapılan açıklamaya göre, sadece baz istasyonlarında bir ortaklık içerisinde olan şirket, kalan her konu için kendi altyapısını kullanacak.

Katma değere sahip kampanyalar ile fark yaratmaya hazır olduklarını belirten NETGSM, böylelikle rekabetçi fiyat politikalarına sahip olacaklarının da sinyalini verdi. Mevcut TurkcellTurk Telekom ve Vodafone kullanıcılarının NETGSM‘e ne kadar ilgi göstereceği ise şu an için merak konusu.

Türkiye’deki operatörlerin pazar payı ne kadar?

BTK tarafından açıklanan verilere göre, Türkiye’de 82 milyon 128 bin 104 adet GSM abonesi mevcut. Bunlardan en baskın olanı yüzde 40.7 ile Turkcell olurken, ikinci sırada ise yüzde 31.1 ile Vodafone geliyor. Üçüncü sırada ise yüzde 28.2 pazar payı bulunan Türk Telekom var.

Bu veriler doğrultusunda NETGSM nasıl bir strateji kullanacak bilinmiyor. Yine de sınırlı sayıda şirketin hizmet verebildiği bu alanda rekabete girebilmek bile başlı başına bir başarı olarak kabul ediliyor. Şirketin hizmet fiyatlarının ne olacağı ise ne yazık ki gizemini koruyor.

kaynak SDN/OğuzÇakır

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın