Telefon olmadan WhatsApp kullanma dönemi başladı!

Telefon olmadan WhatsApp kullanma dönemi başladı!
Paylaş

Bir süre önce beta kullanıcılarına sunulan WhatsApp çoklu cihaz desteği Türkiye’ye geldi! Peki nasıl çalışıyor?

Dünyanın en çok kullanıcıya sahip anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp bir süre önce duyurduğu çoklu cihaz desteğini beta kullanıcılarına sunmuştu. Bu özellik nihayet Türkiye’de de kullanılmaya başlandı. Kullanıcılar böylece artık telefon ile WhatsApp bağlantısı kurmadan farklı cihazlardan direkt olarak mesaj gönderip alabilecek.

WhatsApp çoklu cihaz desteği nedir?

Dilerseniz sözü uzatmadan sizleri videomuz ile baş başa bırakalım. İyi seyirler.

WhatsApp üzerinden birisiyle konuşmanız için web tarayıcısından da yararlanabiliyorsunuz. Bu noktada kullanıcıya yerine göre daha fazla kolaylık sunuyor. Ancak önceden telefonunuzun interneti kapalı olduğunda bilgisayarınız üzerinden anlık mesajlaşma uygulamasına erişim sağlanmıyordu.

WhatsApp, beta süreciyle getirdiği çoklu cihaz desteği sayesinde eşleştirme imkanı tanıdı. Böylece kullanıcılar telefonlarını bilgisayarlarıyla eşleştirerek bağlantıda kalmaya devam etti. Bunun yanı sıra uygulama artık mesajları direkt bilgisayara indirerek yine bağlantı kesilmesi gibi durumlara imkan vermiyor.

Popüler anlık mesajlaşma uygulaması hala desteğin test sürecine devam ediyor. Bu noktada ne zaman kararlı sürüme geleceği konusunda ortada net bir kanı yok. Ancak size Bağlı Cihazlar bölümünde betaya katılma konusunda bir buton geldiyse aşağıdaki haberimizde yer alan yolları izleyebilirsiniz.

kaynak SDN/YiğitCanPolat

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın