Satürn Balık burcunda: Bir devrin sonu

Satürn Balık burcunda: Bir devrin sonu
Paylaş

7 Mart’ta Balık burcuna geçecek olan Satürn sorumlulukları, görevleri, yaptıklarımızın sonuçlarını gösteren zamanın yöneticisi. Ne ektiysen onu biçeceğinin göstergesi, sabırla sınayan karmanın lordu. Ciddiyete davet eden, sınavlara tabi tutan, kısıtlayan ve bu kısıtlanmayla nelerin üstesinden gelebildiğimizi önemseyen bir öğretmen.

Almamız gereken derslerimiz, tekamül yolculuğumuzdaki olgunluk göstergesi.Dünya için, insanlık için, bireysel hayatlarımız için çok önemli bir dönemin başladığını söyleyebilirim.

Su elementinde rahat edemeyen bir Satürn, Balık burcunda peregrin durumda. Asaletsiz ancak Jüpiter’in yönettiği burçta olduğu için ruhsallık, kabulleniş temalarını ortaya çıkartıyor. Kolektifte toplumları etkileyen olaylarla, insanlığı hizmet etmeye davet eden, birlik içinde olmaya çağıran bir enerji. Önümüzdeki 3 yıl boyunca Satürn bitişleri, sonlanmaları, kabullenişi öğretmeye davet edecek. Soyut olanla somut olanın dengesini kurmak zorunda kalacağız. Sınırları çizmek konusunda zorlanabiliriz.

Geçmişe olan özlem bizi içine çekmek isterken, gerçeklerden uzaklaşmadan, duygusallığa belli bir mesafeyle yaklaşmalıyız. Yaşamınızda bazı şeylerle vedalaşmanız kaçınılmaz olacaktır. Satürn Balık’ta vazgeçiştir. Hedefler doğru ele alınmalı, net olunmalıdır. Hangi yöne gitmek istediğimiz kesinlik ister. Kendini kurban eden duygusal ilişkiler bitecektir, toplumsal ve bireysel olarak çürük olan değişecektir. İçimizde bazı konuları bitireceğiz, yeni bir inanç sistemi inşa edeceğiz, yanlış-doğru ayrımı yapacağız.

SUSUZ YAZ

Okyanuslar, denizlerle ilgili olaylar, dünyanın bazı yerlerinde seller, tsunamiler meydana gelirken, bazı yerlerde ciddi kuraklık ve susuzluk gibi temalarla karşılaşabiliriz. Ülkemiz bu kuraklıktan ciddi olarak etkilenecektir. Su kesintileri meydana gelebilir, yaz ayları zorlu geçebilir. Sudan gelebilecek bulaşıcı hastalıklar, kitlesel salgınlar, kimyasal zehirlenmeler, sağlık sektöründe bazı ilaçların verdiği zararla üretimden kalkması dünyada yankı uyandırabilir.

Hijyen konusu yıla damga vuracaktır. Bağımlılıklar, uyuşturucu, alkol sorunları artabilir. Çocuk esirgeme kurumları, yaşlı bakım evleri, göçmenler, hastaneler gibi kurumlarla ilgili haberler öne çıkabilir. Yeni medya kurumları öne çıkarken, bazıları yayın hayatını bitirebilir. Sinema sektöründe yenilikler yaşanabilir. Psikolojimiz fizyolojik sağlığımızdan daha hassas olacak, mental sorunlar daha fazla öne çıkacaktır. Bilinçaltı çalışmalar, ruhsal tedaviler, terapilere olan ihtiyaç artabilir.

Küresel değişimler ortaya çıkarken yeni bir çağa adım atıyoruz. Türkiye haritasının 9. evi tetiklenirken üniversiteler, göç, kanunlar, mahkemeler, yargı, ihracat, dini yapılar, dini kurumlarla ilgili konular ve bu alanlarda eksiklerin görünür olacağını söyleyebiliriz.

Ülkemizin Güney ay düğümünün Balık burcu olduğunu düşünürsek bu noktayı tetikleyen bir Satürn, artık unuttuğumuz, göz ardı ettiğimiz her konuyu bize hatırlatacaktır. Toplum olarak bizi her an rüyadan uyandıracaktır.

1994-1996 / 1964-1967 YILLARI ARASINDA DOĞANLAR DEĞİŞİME HAZIR OLUN!

1994-1996 yılında doğanlar ilk Satürn transitini yaşayacakları için hayatlarında büyük değişimlere hazır olmalılar. Bu tarihler arasında doğan gençler hayata daha gerçekçi bakacak ve olgunlaşacaktır. Yetişkinliğe atılan bir adım gibi düşünebiliriz. 1964- 1967 yılları arasında doğanlar için de koşulların yenilenmesi adına önemli bir dönem. 2. Satürn dönüşleri kariyerde, aile hayatında, toplumsal statüde ve iş hayatında yeni bir yön çizme zorunluluğu getirebilir.

Satürn Balık ve Plüto Kova yolculukları yeni başlayacak çağın ayak sesleri. Bir doğum sancısı… Devletler, yönetimler her türlü sistemin değişimine tanıklık edeceğiz. Birlik ve beraberliğe gidiş yolundayız. Kurtuluşumuz ancak bu yolla olacaktır.

Eksik bıraktığınız tüm konuları toparlamanız dileğiyle…

kaynak Sözcü/SeyranAtaklı

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın