‘Bir Başkadır Benim Memleketim’ şarkısı öğretmenler için uyarlandı. Ayten Alpman tarafından ilk kez 1972 yılında seslendirilen ‘Bir Başkadır Benim Memleketim’ adlı şarkı, sanatçı Sertab Erener tarafından öğretmenler için yeniden yorumlandı. Şarkının klibini sosyal medya hesabından paylaşan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ‘”Emeği geçen herkese teşekkür ederim. Öğretmenlerimize hediyemiz olsun” dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı 24 Kasım Öğretmenler Günü’ne özel bir klip hazırladı.

Ayten Alpman’ın ilk kez 1972 yılında seslendirdiği “Bir Başkadır Benim Memleketim” adlı şarkının sözleri öğretmenler için uyarlandı.

Sanatçı Sertab Erener hem sözlerin uyarlamasını yaptı, hem de şarkıyı seslendirdi. Şarkının düzenlemesini ise müzisyen Emre Kula yaptı.

Klip ise salgın öncesinde Türkiye’nin dört bir yanındaki okullarda kaydedilen arşiv görüntüler kurgulanarak oluşturuldu. Ortaya “Bir Başkadır Benim Öğretmenim” şarkısı çıktı.

BAKAN SELÇUK’TAN TEŞEKKÜR

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Twitter hesabından yaptığı açıklamada klibin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür etti:

“Yürekleri ‘memleket’imizde birleştiren merhum sanatçımız Ayten Alpman’a; sözleri öğretmenlerimize uyarlayarak içten yorumunu katan değerli Sertab Erener’e, düzenleyicisi Emre Kula’ya ve emeği geçen herkese çok teşekkürler. Öğretmenlerimize hediyemiz olsun.”

kaynak sozcu.com.tr

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here