Instagram DM için yeni bir özellik yolda gibi görünüyor. Facebook tarafından geliştirmeleri devam eden Instagram mesajlar, artık bir mesajlaşma uygulaması gibi deneyim sunabilecek. WhatsApp özelliği kazanacak olan Instagram DM, çok daha kullanışlı bir hale gelecek.

Bilindiğiniz üzere Facebook; WhatsApp ve Instagram‘ı satın almıştı. Her bir uygulamaya has olan özellikleri, diğer uygulamaya da uygulayan firma, mesajlaşma konusunda kullanıcıların bir numaralı tercihi olmuş durumda.

Instagram DM kullanıcı dostu özellik kazanıyor

Sosyal medya aracılığıyla insanlar iletişim kuruyor. En çok kullanılan uygulamalar ise WhatsApp ve Instagram olarak dikkat çekiyor. Mesajlaşmak için WhatsApp’ta telefon numaralı gerekliyken, Instagram’da herhangi bir koşul yok. Kullanıcılarının daha rahat mesajlaşması için çalışmaları devam ettiren Facebook, Instagram DM içi iki yeni özelliği kullanıma almaya hazırlanıyor.

Bu özelliklerden ilki, mesaj yönlendirme olacak. Uzun süredir WhatsApp’ta bulunan bu özellik sayesinde, gelen bir mesajı farklı bir kişiye direkt göndermek mümkün hale gelmişti. Böylelikle kullanıcılar kopyala-yapıştır işlemi yapmadan mesajı paylaşabilme imkanına sahip. Bu özellik sayesinde de Instagram’da mesajlar daha kolay paylaşılır hale gelecek.

Diğer özellik ise mesaja özel cevaplama. Özellikle grup konuşmalarında anlaşılabilirliği artıran bu özellik, Instagram’da da yer alacak. Gelen bir mesajı seçip, onu etiketleyerek cevap gönderilecek. Bu da kalabalık mesaj içinde cevabın doğru ve anlaşılır şekilde gönderilmesini sağlayacak.

Bilindiği gibi geçtiğimiz günlerde de Instagram mesajlar web üzerinden erişilebilir hale gelmişti. Bu özellik uzun zamandır bekleniyordu.

Yukarıda belirttiğimiz özellikler henüz deneme aşamasında. Yakın zamanda bütün kullanıcılara ulaşması bekleniyor.

SDN Hasan Burus