Google her yıl önemli günler için belirli süreliğine ana sayfasında değişiklikler yapıyor. 10 Mayıs’ı da unutmayan Google ana sayfasını Anneler Günü‘ne özel bir şekilde rengarenk süsledi. Google Anneler Günü Doodle içeriği gerçekten de eğlenceli duruyor.

Rengarenk Google Anneler Günü Doodle içeriği

Google Doodle’larına özel günler için hazırladığı bazı oyunları ve etkileşimli içerikleri ekliyor. Anneler Günü’ne özelse kalpli ve çiçekli tam da annelerin seveceği etkileşimli bir içerik ekledi. İçerik Google’ın üstüne tıklayınca açılıyor ve size bir Anneler Günü kartı hazırlamayı sağlıyor.

El işi başlasın şeklinde bir slogan ile yola çıkan Google, uzun bir süredir Anneler Günü için özel tasarımlar sunuyor. Türkiye’de her yıl mayıs ayının ikinci pazar gününde kutlanan Anneler Günü, bu yıl 10 Mayıs 2020 tarihine denk geldiği için bugün kutlanıyor.

Peki, ilk Anneler Günü nasıl ortaya çıktı ve neden kutlanıyor? Aslında bunun için çok da geriye gitmiyoruz. Tarihler 1908’i gösterdiğinde ABD’de yaşayan Anna Jarvis çok sevdiği annesini kaybedince tüm tanıdıklarını çağırarak onu anıyor.

Anma töreni düzenleyen Jarvis’in bu düşüncesi o kadar seviliyor ki bir süre sonra bu kutlamalar 1914’te resmi olarak onaylanana kadar hızla büyüyor. 1914’te ABD Kongresi’nde onaylanan bu özel gün yıllar içinde Anneler Gününe dönüşüyor. Sonrasında ise her yılın ikinci pazarında rutin olarak kutlanmaya başlıyor.

Google Anneler Günü Doodle ile her yıl aynı döneminde ana sayfasını renklendiriyor.

SDN Nilay Kamu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here