Gazetelerin taraflı yayınları nelere mal oluyor?

Gazetelerin taraflı yayınları nelere mal oluyor?
Paylaş

PLAJDA LEZBİYEN TARTIŞMASI!

Bursa’nın Karacabey ilçesinde gelişen olaylar birden Türkiye gündemine oturdu. Sosyal medyada başlayan tartışmalar siyasiler tarafından da dile getirildi.

         Ne olmuştu?

         Bursa Karacabey Belediye Başkanı Fatih Karabatı’nın ilçe sınırlarındaki kadınlar plajını kapattığı iddia edildi.

Başkan Karabatı, duruma Facebook üzerinden tepki gösteren bir yurttaşa ise sosyal medya hesabından bir yorum yaptı. Karabatı yorumunda “Değerli Tunalı Başkan lezbiyenlerin mesken tuttuğu bir plajı halka arzımız kurdele gerektirmiyor” dedi.

AKP Bursa İl Başkanı Davut Gürkan X hesabından yayımladığı mesaj ile Karabatı’ya tepki göstererek;

“İnançları veya hassasiyetleri doğrultusunda ‘kadınlar plajını’ tercih eden vatandaşlarımıza terbiyesizce bir yakıştırma bahanesiyle, kadınlar plajını kapatan Karacabey Belediye Başkanı Fatih Karabatı’yı kınıyorum.” dedi.

Bunun üzerine Sayın Fatih Karabatı’ya telefon ile ulaştım. Sorularımı içtenlikle, bıkmadan usanmadan yanıtladı. Netice olarak plajın kapalı olmadığını söyleyelim.

Başkan ne diyor?

Başkanın anlattıkları aslında hayli ilginç. O plajda hiç de hoş olmayan şeyler yaşanmış. Burada yazmaktan hicap duyarım. Sayın Başkan Karabatı özetle şunları söyledi;

“Plaj halka açık. Kapatılma söz konusu değil. Sözlerimin arasından bir tek ‘lezbiyen’ kelimesini öne çıkararak bana karşı kullanmaya çalışıyorlar. Hatta tesettürlü hanımlar girmesin diye yaptığımı iddia edenler dahi oldu. Benim tesettürlü hanımlarla hiçbir sorunum yok, olamaz. Sadece orada yaşanan bazı olaylar var. (Neler olduğunu burada yazmayacağım) Sayın Valimize de konuyu arz ettim. Yapılan tamamen siyasi bir manevradır. Haksız yere suçlanıyorum. ,Plaj şu an halka açıktır.”

Bir kelime yüzünden Bursa’nın Karacabey ilçesindeki plaj neredeyse Türkiye’nin “Lezbos’u” ilan edilecekti.

Gazetelerin taraflı yayınları nelere mal oluyor, görüyor musunuz?