Chrome şifre sorununu ortadan kaldıracak

Chrome şifre sorununu ortadan kaldıracak
Paylaş

Google, Chrome şifre yöneticisine, güvenliği ihlal edilen şifrelerinizi birkaç düğmeye dokunarak değiştirmenize olanak tanıyan bir özellik ekliyor. İhlal edilen ya da daha güçlü hale getirmek istediğiniz şifreleri değiştirmek biraz uzun sürebiliyordu. Google’ın sunduğu yenilik ile şifrelerinizi değiştirmek artık daha kolay bir hal alacak.

İhlal edilen şifreleriniz size bildirilecek

Google Chrome’un Android uygulamasında ihlal edilen şifreleriniz size bildirilecek. İhlal edilen şifreler size bildirildikten sonra “Şifre Değiştir” düğmesi karşınıza çıkacak. Bu düğmeye dokunduğunuzda, o sitedeki şifrenizi değiştirmek için sizi otomatik olarak şifre değiştirme sayfasına yönlendirecek ve size daha güvenli bir şifre önerebilecek. Şifrenizi kaydettiğinizde Chrome’un şifre yöneticisinde saklanacak.

Google, bu özelliğin kısmen Duplex teknolojisi tarafından desteklendiğini belirtiyor. Dashlane gibi diğer şifre yöneticilerinde de benzer özellikler bulunabilir ve Google’ın bunu kendi uygulamasına entegre etmesi olumlu karşılandı. Bu tarz geliştirmeler şifreler ihlal edilse bile insanların sanal ortamda daha güvenli kalmasını sağlıyor.

Google, bu özelliğini ABD‘deki Android’deki Chrome kullanıcılarına kademeli olarak sunacak. Ayrıca güncelleme önümüzdeki aylarda daha yaygın bir şekilde kullanıma sunulacak. Google ayrıca, parola yöneticisinin diğer parola yöneticilerinden veri aktarmayı destekleyeceğini belirtti.

 

kaynak SDN

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir cevap yazın