ChatGPT ile yapabileceğiniz 10 eğlenceli şey!

ChatGPT ile yapabileceğiniz 10 eğlenceli şey!
Paylaş

Yapay zekanın giderek hayatımızda yer ettiği gerçeğini hepimiz kabul ediyoruz. Sizler için ChatGPT ile yapılabilecek 10 görevi listeledik…

Yapay zeka giderek hayatımızın içine yerleşiyor. İlk etapta telefonlarımıza yerleşen yapay zeka giderek otomobillerimize hayatımızın içine işledi. Bizde sizler için bir yandan yapay zekayı yakından tanımanızı sağlarken diğer yandan sizi eğlendirecek 10 eğlenceli görevi listeledik. İşte ChatGPT ile yapılabilecek 10 eğlenceli görev!

ChatGPT ile yapay zekayı eğlenirken deneyimleyebileceğiniz 10 görev!

1- Eğlenceli yemek tarifleri

ChatGPT yapay zekasını kullanarak sizin ona verdiğiniz bilgilere göre bir yemek tarifi oluşturabilir. Veya işi daha profesyonel olarak düşünürsek ona verdiğiniz vücut kitle endeksi ve yaptığınız spor antrenmanları bilgisine göre sizin için bir diyet listesi de oluşturabilir.

2- Kişiselleştirilmiş egzersiz planı

Önceki maddedeki bahsettiğimiz şekilde kendi vücut özelliklerinizi ve geliştirmek istediğiniz bölgenizi ChatGPT’ye girerek kendinize özel egzersiz planları oluşturabilirsiniz. İlk maddedeki görevi de bu maddeye eklerseniz tam teşkilatlı bir spor planı elde edersiniz.

3- Trivia soruları ile kendinizi geliştirin

Trivia yani genel kültür üzerine sorular ile kendinizi geliştirebilirsiniz. ChatGPT’ye Trivia oyunu oynamak istediğinizi, soruların gelmesini istediğiniz tema ve konuları belirtin. Ardından ChatGPT size özel soruları ile yarışabilirsiniz. Ayrıca kendi hazırladığınız soruların zorluklarını ChatGPT ile test edebilirsiniz.

4- Ücretsiz sanal seyahat turları düzenleyin

Artan kur oranları sebebiyle yurt dışı tatillerinin oldukça zorlaştığı ülkemizde çok sevilecek bir görevden bahsedeceğiz. ChatGPT’yi kendinize bir turist rehberi yapabilirsiniz. Yapay zekaya gitmek istediğiniz ülkeyi yazın. Ardından ChatGPT sizin için sanal gerçekliğe dayalı bir tur düzenlesin.

5- Müzik besteleri yapın

Yapay zeka sayesinde ruhunuzu da besleyebilirsiniz. İstediğiniz anahtar kelimeleri ChatGPT’ye girin. Ardından arabesk mi, rap mi, pop mu hangi tür bir müzik istiyorsanız belirleyin ve geri kalanı ChatGPT’ye bırakın. Spotify listelerinde 1. sıraya oturacağınız besteniz geliyor.

6- Meditasyon yapın

ChatGPT istediğiniz her karaktere bürünebilir. Bir meditasyon hocasına ihtiyacınız varsa bunu ChatGPT’den isteyebilirsiniz. Sizin için bir meditasyon planı hazırlar ve meditasyon yapmanıza eşlik eder. Bu sayede günün yorgunluğunu atabilirsiniz.

7- Özgeçmişiniz oluşturun

İnternet üzerinde CV oluşturabileceğiniz birçok uygulama var. Ancak onlar ChatGPT’nin biraz gerisinde olabilirler. Çünkü ChatGPT dünyada en çok incelenen CV örnekleri üzerinden yola çıkarak size özel bir CV oluşturur.

8- Kişisel stil danışmanınızı yaratın

Şu an ChatGPT fiziksel özellikleriniz hakkında tavsiye verebilecek bir konumda değil. Ancak sizin için dünya modasını taradıktan sonra istediğiniz tarzda kıyafetler ile kombinler yapabilir. Ünlülerin milyonlar verdiği danışmanlık hizmetine siz bedavaya sahip olabilirsiniz.

9- Size özel hikaye bazı oyunlar oynayın

Seçimleri sizin yaptığınız ve her seferinde farklı sonlara farklı karakterlere sahip bir oyun oynamak istemez misiniz? ChatGPT’ye istediğiniz hikaye tarzını belirterek bir oyun yaratabilir ve oyununuzu oynayabilirsiniz.

10- Edebi ruhunuzu geliştirin

Evet tabii ki Türk edebiyatının nadide şairleriyle mukayese edilemez fakat ChatGPT’de modern bir yazar ve şair sayılır. Kız arkadaşınız size küstüyse ve gönlünü alamıyorsanız ChatGPT ile bir akrostiş yazın ve ilişkinizin mutluluğunu arttırın.

kaynak SDN / YakupKaanOrman

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın