20 Nisan Güneş tutulması: Dünya düzeni değişiyor

20 Nisan Güneş tutulması: Dünya düzeni değişiyor
Paylaş

2023’ün ilk Güneş tutulması, 20 Nisan’da saat 07.12’de Koç burcunun 29 gerçekleşecek. Anaretik, yani bir burcun son derecesinde gerçekleşmesi büyüteç görevinde, meydana gelecek olayların yüksek şiddette gerçekleşeceği, dönüşümün zapt edilemez, krizlerin kaçınılmaz olacağının işaretçisi olacak. Dünya genelinde toplumsal olarak kontrol altına alınamayan durumlarla karşılaşacağımızı söyleyebiliriz.

Güneş tutulması Avustralya, Güneydoğu Asya, Hint ve Pasifik okyanusundan izlenebilecek, ülkemizden izlenemeyecek. Önümüzdeki 2 yıla damga vuracak, 129 saros ailesine ait hibrit bir tutulma. Nedir Hibrit Tutulma diyenler için, Dünyanın yüzeyindeki yerçekimlerine bağlı olarak bazı bölgelerde halkalı, bazı bölgelerde tam tutulma şeklinde gerçekleşmesi haline hibrit diyoruz. Bundan dolayı izlendiği yere göre farklı boyutlardaki olayları ortaya çıkartıyor ve tetikliyor.

18 yılda bir aynı saros döngülerinin tekrarlandığını söylersek, 2005, 1987, 1969, 1951, 1933, 1915 yılında yaşanan önemli olaylar bize ışık tutabilir.

Önemli savaşlar, liderlerin düellosu, Rusya Ukrayna savaşının hareketlenmesi, Rusya’nın diğer ülkelerle yapmış olduğu anlaşmalar, Asya bölgesinde görülebilecek iç savaş, halk devrimleri birincil konular olacak. Otoritenin halka baskısı ve bu baskı karşısında toplumların ayaklanması gündeme gelebilir. Olaylar hızlı ve kontrol dışı büyüyecektir. Suikast, birçok devlet yapılanmasında sonlanmalar, bir devlet adamının ölümü meydana gelebilir. Güneş tutulmasının ardından 5 Mayıs’ta gerçekleşecek Ay tutulması sonrası 13-20 Mayıs arasındaki tarihlerin kritik olduğunu belirtelim.

DEPREMLER, SUDAN GELEN HASTALIKLAR

Böylesi bir önemli tutulmayla dünya genelinde deprem ve tsunami gibi doğa olayları yaşanabilir. Tutulmanın yöneticisi Mars’ı unutmayalım. İktidarların devrilmesiyle çıkabilecek ayaklanmalar büyüme gösterebilir. İnsanların artık istedikleri yaşam düzeni için sokağa dökülmesi, buna karşılık iktidarların kendi düzenini sağlaması sonucu çatışmaların çıkması, bunun sonucunda yaşanabilecek can kayıpları gündeme gelebilir.

Ülkemizde deprem bölgesinde yeni düzen kurma, inşaat faaliyetlerinin başlaması, halkın güvenliğinin sağlanması, bu bölgede yaşanabilecek iç dengelerin karışması söz konusu olabilir. Seçimlerin yaklaşmasıyla birlikte mecliste yeni liderler, yeni milletvekilleri görebiliriz. Birçok ülke yeni bir yapılanmayla parlamenter sisteme geçecek, uzun süreli bir siyasi değişimle toplumlar yeni bir düzene adım atacaktır. Yeni yasalar, hukuksal konular, askeri konular, sınırlarla ilgili konular mercek altında olacaktır. Seller devam ederken, yangınlar ve patlamalar yaşanabilir.

Hibrit ve Kuzey Ay düğümü yönündeki bir tutulma her ne kadar sonlanmalar getirse de bizi ileriye taşıyacak, yüzümüzü geleceğe döndürecek ve kadersel olaylarla bizi karşılaştıracaktır. Plüto 0 ay düğümlerini karelerken harekete geçeceğiz, bir bitişin ardından yeni başlangıçlara adım atacağız. Bu noktada Jüpiter’in büyüteç etkisini çalıştıracağını söyleyebiliriz. Fiziksel ve ruhsal sağlığımıza, bağışıklığımıza, bulaşıcı rahatsızlıklara karşı dikkatli olmalıyız. Böbrek, rahim sorunları, kalp krizleri önümüzdeki dönemde artabilir.

Maddi imkânlarda yeni kaynaklar bulabilir, yeni ticari sözleşmelere adım atabiliriz. Hukuksal bazı konular sonuçlanabilir, şirket ortaklıkları, büyümeye giden anlaşmalar yapılabilir. Birçok insanın evliliğinin bitişi, çocukların velayet konuları, birçok insanın evlilik akdiyle birleşmesi ortaya çıkacaktır. Aile kavramı sorgulanacak, anlaşmazlıklar görünür olacaktır. Birçok şeye yeniden başlayacağız, korkularımızla yüzleşeceğiz, bireyselliğimizi öne çıkartacağız. Yasal konularda kendimizi güvence altına almalıyız.

kaynak Sözcü/SeyranAtaklı

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın