Bunu asla yapmayın!Domates ve salatalığı birlikte yerseniz…

Bunu asla yapmayın!Domates ve salatalığı birlikte yerseniz…
Paylaş

Genellikle birlikte tüketilen salatalık ve domates ile ilgili korkutan uyarı geldi. Yemeden önce bir kez daha düşünün. Çünkü domates ve salatalığı birlikte yerseniz…

Yılın her mevsiminde sıklıkla tükettiğimiz salatalık ve domates, sebzelerin vazgeçilmezleri arasında.

Zaman zaman yemeklerde kullandığımız, çoğu zaman ise sofralardan eksik etmediğimiz salatalık ve domatesin bilinmeyen bir yönü daha var.

Özellikle yemeklerin yanında servis edilen salataların içinde mutlaka domates ve salatalık bulunuyor. Bu yüzden bu sebzeler birlikte tüketiliyor.

Ancak bilinenin tam aksine salata ve domatesi birlikte yemek çok zararlı. Sebebini öğrenince bir daha aynı hatayı yapmayacaksınız. İşte nedeni…

Domates ve salatalık birlikte tüketilmemeli

Salatalık ve domates birbiriyle uyumlu sebzeler değiller. Bu iki sebze mideye ulaştığında fermantasyon başlıyor.

Karın boşluğunda sindirim için salınan asitte birçok sindirim problemine sebep olabiliyor. Bu yüzden asla birlikte tüketilmemeli. Özellikle midesi hassas olanlar buna çok dikkat etmeli.

Aç karnına domates yenilmez

Yemeklerin vazgeçilmezi olan domatesin faydaları kadar zararları da var. Domatesi aç karnına tüketmek mide asit seviyesini arttırır. Bu da gastrite neden olur. Bu yüzden aç karnına domates tüketmek oldukça zararlıdır.

Meyvelere dikkat edin

Turunçgiller, özellikle de portakal ve mandalina gibi meyveler asit açısından zengin meyvelerdir. Bu nedenle bu tür meyvelerin sabah kahvaltısında tüketilmemesi öneriliyor.

kaynak ensonhaber.com

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın