30.7 C
İstanbul
Çarşamba, Ağustos 4, 2021

Buy now

spot_img
Ana SayfaGüncelBilim Kurulu üyesi: Uzun süre evde kalmaya hazır olun!

Bilim Kurulu üyesi: Uzun süre evde kalmaya hazır olun!

Ülkemizde corona virüsü ile mücadelenin beyin takımı olan Bilim Kurulu‘nun üyeleri tarafından yapılan açıklamalar kritik öneme sahip. Bilim Kurulu Üyesi Prof. Tevfik Özlü, salgının yükselme döneminde olduğunu belirterek uyardı.

Kendine ait YouTube kanalında bir canlı yayın düzenleyen ve gelen soruları cevaplayan Özlü, “evde kalmaya ne kadar devam edeceğiz?” sorusuna zaman vermenin hoş olmadığını belirterek, en yoğun dönemdeyiz şeklinde cevap verdi.

Prof. Tevfik Özlü: Uzun süre evde kalmaya hazır olun

Önümüzdeki 2 – 3 hafta evden çıkılmaması gerektiğini belirten Özlü, Çin’in 2 ay içerisinde pik noktasına ulaştığını ve sonrasında salgını kontrol altına aldığını vurguladı. Türkiye’nin yükseliş eğrisinin devam ettiğini hatırlatan Özlü, son dönemde alınan tedbirlere uyulmasının bu süreci daha az hasarla atlatmamızda kritik bir öneme sahip olduğunu vurguladı. Süre konusunda verdiği cevap;

” 3 – 5 günde evden çıkmayı ümit etmeyin, Uzun süre evde kalmaya hazır olun. Bu süreç biraz uzayabilir. Evde mutlu olmaya çalışın” oldu.

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Levent Yamanel‘de geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada “kurallara uyarsak 2 -3 hafta sonra pik noktasına gelinebileceğini ve bu eşiği kırarsak salgınla mücadeleyi büyük oranda başaracağımızı” belirtmişti.

SDN Mehmet Ali Ertunç

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments

Secured By miniOrange