Aydan Şener uzun bir aradan sonra sevenleriyle bir söyleşide bir araya geldi.

Güzelliği ile yıllara meydan okuyan oyuncu Aydan Şener, Akbatı Yaşam Akademisi’nin konuğu oldu.

‘O zamanlar ne kostümcümüz ne de karavanlar vardı’

Günümüz koşullarında setlerdeki çalışma koşulları ile 80’li ve 90’l yıllardaki set ortamının çok farklı olduğunu söyleyen Şener, “Bizim zamanımızla bugün bambaşka. Sete valizlerle giderdik. Kendi kıyafetlerimizi kendimiz hazırlardık.

Kostümcümüz yoktu, karavanlar yoktu. Birilerinin kapılarını çalıp üzerimizi değiştirmek için evlerini kullanmayı rica ediyorduk.

Kuaförü, makyajı dışarıdan getirtiyorduk” ifadesini kullandı. Şener bugünün genç yetenekleri arasından en çok oyuncu Serenay Sarıkaya’yı beğendiğini dile getirdi. 

Set anılarından da bahseden Şener, duayen Yönetmen Osman Seden ile baba kız gibi olduklarını söyledi. Yönetmen ve oyuncu ilişkisinin çok önemli olduğunu belirten Şener, hiçbir yönetmenle bir problem yaşamadığını anlattı.

‘Sete bir kez kurye ile ancak yetiştim’

Tiyatronun yerinin ayrı olduğunu açıklayan Şener sözlerine şöyle devam etti: “Televizyonda genelde drama oyuncusu olduğumu düşünüyorlar ancak tiyatroda bol bol komedi de oynadım. Bir gün oyuna geç kalıyordum.

Yetişmek için bir kuryeyi durdurdum beni gideceğim yere bırakmasını rica ettim. Oyunun başlamasına 5 dakika kala kulise yetiştim.” 

Şener, yeni dönemde hikayesi olan, alt yapısı sağlam, dramatik kurgusu iyi yapılmış ve güçlü bir kadın karakter olması durumunda bu tip rollere sıcak bakabileceğini de belirtti.

Rusya ve Özbekistan’da Çalıkuşu’nun hala tekrar tekrar yayınlandığını dile getiren Şener, Rusya’da yoğun ilgiyle karşılaştığını da belirtti. 

Yıllara meydan okuyan güzellik

56 yaşındaki bir çocuk annesi olan oyuncu, estetik ve güzellikle ilgili sorulan soruları da yanıtladı. Şener, “Cildime nemlendirici sürüyorum.

Güzellik salonlarında uzun süreler geçiren biri değilim. Estetikte ise herkesin birbirine benzediği bir yüz şeklini ya da ifade kullanamaz hale gelmeyi istemem” dedi. 

‘Evliliği bir daha hiç düşünmedim’

Takipçilerinin evlilikle ilgili sorusu karşısında Şener, “Evliliği bir daha hiç düşünmedim. Özgürlüğüme çok düşkünüm. Bir daha anne olmayı da düşünmedim. Kimse de evliliğe ikna edemedi beni” diye konuştu.

kaynak: magazinkolik