PANDEMİ SÜRECİNDE CK ENERJİ AKDENİZ ELEKTRİK’İN ONLINE İŞLEMLERİNDE

ARTIŞ YAŞANDI

Kovid-19, online abonelik işlemlerinin payını yüzde 9’lara çıkardı

Tüm dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 sürecinde büyük bir özveri ile çalışmalarına devam eden CK Enerji Akdeniz Elektrik, online uygulamaları ile bu süreçte de müşterilerinin hayatını kolaylaştırdı.

Pandemi öncesinde toplam abonelik işlemleri içinde payı yüzde 1,8 olan online abonelik oranı Mayıs sonu itibarıyla yüzde 9’lara kadar çıktı. Bu dönemde ödemelerini otomatik talimatla yapanların oranı da arttı.

Kovid-19 salgını sürecinde çalışanları ve müşterileri için her türlü koruma tedbirini alarak faaliyetlerine kesintisiz devam eden CK Enerji Akdeniz Elektrik, bu zorlu süreçte online uygulamaları ile evde kalan müşterilerinin hayatını kolaylaştırdı. Müşteriler bu süreçte tüm iletişim kanallarından ‘işlemlerini evden çıkmadan, online kanallardan gerçekleştirmeye’ davet edildi. Evde kalan vatandaşların online uygulamalara yönelmesi ile pandemi öncesinde yüzde 1,8’lerde olan online abonelik işlemlerinin payı Mayıs sonu itibarıyla yüzde 9’lara ulaştı.

DIŞARIYA ÇIKMADAN, BİRKAÇ DAKİKA İÇİNDE İŞLEM TAMAM

Antalya, Burdur ve Isparta’da 1,8 milyondan fazla aboneye görevli tedarik şirketi olarak hizmet veren CK Enerji Akdeniz Elektrik, özveriyle çalışan personeli ile Kovid-19 pandemisi sürecinde de müşterilerinin yanındaydı. CK Enerji Akdeniz Elektrik Genel Müdürü Erol Değerli, abonelik başlatma ve sonlandırma işlemlerinin şirket web sitesi, CK Akdeniz mobil uygulaması ve e-Devlet üzerinden hızlı ve güvenli bir şekilde yapıldığını anımsatarak “Teknolojiye yaptığımız yatırımlarla müşterilerimize online kanallardan hizmet veren altyapımız zaten mevcuttu. Pandemi sürecinde vatandaşlarımızın evde kaldığı bu dönemde biz bu hizmetlerimizi onlara bir kez daha anımsatmış olduk. Müşterilerimiz dışarıya çıkmadan, evlerinde birkaç dakika içinde güvenli ve kolay bir şekilde elektrikle ilgili pek çok taleplerine anında yanıt alabildiler. Bu dönemde online abonelik işlemlerinin toplam abonelik işlemleri içindeki payı yüzde 9’lara kadar ulaştı. Hedefimiz bu oranları çok daha yukarıya çekmek” dedi.

CK Enerji Akdeniz Elektrik Genel Müdürü Erol Değerli

OTOMATİK ÖDEME TALİMATI VERENLERİN SAYISI ARTTI

Pandemi sürecinde fatura ödemelerinde otomatik ödeme talimatı sayısının da arttığına işaret eden Değerli, internet bankacılığı ve anlaşmalı bankaların ATM’leri, CK Akdeniz mobil uygulaması ve şirketin web sitesi üzerinden elektrik faturasını ödeyen tüketicilerin sayısının yükseldiğini dile getirdi.

CK Enerji Akdeniz Elektrik’in müşterilerinin bankalar üzerinden yaptıkları online talimatlı işlemlerin oranı Ocak ayında yüzde 55’ler düzeyindeyken Nisan ayında yüzde 65,5’lere çıktı. Kovid-19’dan önce yüzde 24,9 olan banka tahsilatlarının payı da yüzde 30,5’lere ulaştı. Bu dönemde MÜHİM’lerdeki tahsilat oranının yüzde 6,09’lardan Nisan ayında yüzde 4,20’ler seviyesine gerilemesi ise CK Enerji Akdeniz Elektrik’in gerçekleştirdiği iletişim çalışmalarının etkisiyle tüketicilerin online kanallara yöneldiğini gösterdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here