30.7 C
İstanbul
Çarşamba, Ağustos 4, 2021

Buy now

spot_img
Ana SayfaTeknolojiAdres değişikliği bildirimi için yeni dönem!

Adres değişikliği bildirimi için yeni dönem!

Ülkemizde ve dünyada hızla yayılan Corona virüsü pandemisi nedeniyle vatandaşların yapabileceği bazı işlemler e-Devlet üzerinden yapılmaya başlanmıştı. İlk örneğini ücretsiz maske dağıtımı başvurularında gördüğümüz karar ve uygulamalara adres değişikliği bildirimi de eklendi.

Adres değişikliği bildirimi e-Devlet üzerinden yapılacak

11 Mart 2020 tarihinden itibaren ülkemizde de bir numaralı gündem konusu olan Corona virüs, sosyal mesafenin korunması amacıyla ülke yönetimlerini yeni kararlar almaya zorluyor.

Bu süreç içerisinde alınan ilk karar olan ücretsiz maske dağıtımı başvurularının e-Devlet üzerinden alınması kararına ek olarak yeni bir karar daha alındı.

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi resmi Twitter hesabından, normalde vatandaşların nüfus müdürlüğüne giderek yaptığı adres değişikliği bildiriminin artık e-Devlet üzerinden yapılacağını açıkladı.

Corona virüsü pandemisi ile mücadele kapsamında sosyal mesafenin korunması amacıyla alınan yeni kararda, “Adres Değişikliği bildirimi için Nüfus Müdürlüklerine gitmenize gerek kalmadı, artık bildirimlerinizi e-Devlet Kapısı üzerinden yapabilirsiniz.” açıklaması paylaşıldı.

e-Devlet üzerindeki başvuru sayfasında yer alan uyarıya göre yapılan bildirim mobil imza, e-imza ya da SMS doğrulaması yöntemleri ile tamamlanabiliyor. SMS doğrulamasının yapılacağı numaranın, e-Devlet profilinizde doğrulanmış cep numarası olarak yer alması gerekiyor.

e-Devlet üzerinden adres değişikliği bildirimi sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

SDN Yiğit Can Polat

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments

Secured By miniOrange