YouTube’dan yapay zekalı destek!

YouTube’dan yapay zekalı destek!
Paylaş

YouTube, eğitim videolarına yapay zeka ile soru ekleyecek. Bu özellik, ders içeriklerinin daha interaktif olmasını sağlayacak.

YouTube, yapay zeka destekli yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Ortaya çıkan yeni bilgilere göre YouTube, eğitim içerikli videolara yapay zeka tarafından oluşturulan sınavlar ekleyecek. Bu sayede kullanıcıların interaktif bir öğrenme deneyimi oluşturulacak.

YouTube, eğitim videolarına yapay zeka ile sınav hazırlayacak

YouTube tarafından deneysel olarak başlatılan yeni bir özellik, eğitim videolarının daha etkili olmasını sağlayacak gibi duruyor. İlk aşamada İngilizce içerikler için geliştirilen yapay zeka desteği, videoların arasına soru yerleştirecek. Bu sorular ise metin odaklı yapay zeka araçları tarafından oluşturulacak.

Şu anda belirli kullanıcılar arasında test edilen yapay zeka desteği, Android ve iOS uygulamasında boy gösterdi. Video sonlarına ve ana sayfaya yerleştirilecek sorular, kullanıcının eğitim içeriklerinden sonra kendini test etmesini sağlayacak.

YouTube’daki bu testlerin nasıl olacağıyla ilgili bir açıklamada bulunmadı. Ancak halihazırda kullanıcılar, platform üzerinden anket ve soru gönderileri açabiliyor. Yapay zekanın oluşturacağı testler de bunlara benzeyebilir. Ayrıca testlerin sonuna ilgili videonun ekleneceği de bildirildi.

Yeni özelliğin test sürecinin genişlemesinin ardından ilk olarak Premium abonelerine sunulması mümkün görünüyor. Video platformu, birçok yeni özelliğini ücretli kullanıcılarına sunuyor ve ardından herkes tarafından erişilebilir hale getiriyor.

Öte yandan YouTube’un ekranı kilitle isimli bir yenilik üzerinde de çalıştığı sızdırıldı. Bu, videonun oynatılması sırasında dokunmayı devre dışı bırakacak. Böylece kullanıcılar, ekrana yanlışlıkla dokunmaları halinde videoyu izlemeye devam edebilecek.

kaynak SDN ÖmerDursun

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın