Windows 11 kullanıcıları artık Android uygulamalarını kullanabiliyor!

Windows 11 kullanıcıları artık Android uygulamalarını kullanabiliyor!
Paylaş

Microsoft, Windows 11 için yayınladığı güncellemenin ardından Android uygulamalarını kullanabilmenin önünü açtı.

Verdiği sözü tutan Microsoft, Windows 11 kullanıcılarının Android uygulamalarını indirip kullanabilmeleri için Amazon’un Appstore uygulamasını resmen hayata geçirdi. Şu an için yalnızca 1000’e yakın uygulamanın erişilebilir olduğu söyleniyor. Fakat Şubat ayı sonrasında gelecek güncellemeler ile birlikte bu sayı giderek artacak. İşte detaylar…

Windows 11 ile Android uygulamalarını kullanmanın önü açıldı

Gelen bu yeni yeni Windows 11 güncellemesiyle birlikte, Android uygulamaları kullanılabilir hale geldi. Şirketler arası işbirliği sayesinde şu anda Amazon Appstore üzerinden direkt olarak 1000’e yakın uygulamaya erişebileceğiniz gibi, dilerseniz bir akıllı telefon veya tablette olduğu gibi, mağazada bulunmayanları APK olarak yükleyebilirsiniz.

Blog gönderisinde bahsedilen bazı önemli uygulamalar arasında War of the Visions: Final Fantasy Brave Exvius, Audible ve Khan Academy Kids yer alıyor. Fakat Microsoft’un geçmiş dönemdeki duyurularında gösterdiği gibi TikTok ve benzeri popüler içeriklerin isimleri verilmedi. Bunların, Şubat ve sonrasında yayınlanacak Windows ya da Amazon Appstore güncellemeleriyle gelmesi bekleniyor.

Amazon tarafından yapılan açıklamada, paylaşılan ilk sürüme dahil edilecek yeni uygulamaları test ettiğini ve program geliştikçe daha fazla uygulama getireceğini söylüyor. Yine de, Amazon Appstore daha yaygın olarak kullanılabilir hale geldiğinde bile Google Play Store kadar geniş içerik sunan bir yer olacağı beklenmiyor.

Amazon ve Microsoft’tan bahsetmişken, Appstore’un ne zaman küresel olarak piyasaya sürüleceği de dahil olmak üzere herkese ne zaman ulaşacağı konusunda bir bilgi paylaşımı yapılmadı. Ancak Amazon, 2022 içerisinde olacağına kesin gözüyle bakıyor. Bu yüzden en azından bu yıl daha fazla uygulamanın adını duyacağımızı biliyoruz.

Denemek isteyen herkesin Microsoft Mağazasını güncellemesi gerekiyor. Ayrıca, bir uygulama veya oyun bulduğunuzda Amazon Appstore’u indirmeniz, ardından Windows 11 için uyumlu en son sürümü indirip kullanmanız gerekecek.

Buna ek olarak, Android uygulama desteğinin Windows 11’den daha yüksek sistem gereksinimlerine sahip olduğunu belirtelim. En az 8. nesil i3 ve üzeri bir Intel işlemci veya 3000 serisi ve üstü AMD yongalarına sahip olmanız gerekiyor. Ayrıca, HDD yerine SSD kullanmalı ve sistemi 8GB ve üstü bir RAM ile desteklemelisiniz.

kaynak SDN/MertCanAka

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın