WhatsApp üzerinden para gönderme kolaylaşıyor!

WhatsApp üzerinden para gönderme kolaylaşıyor!
Paylaş

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma platformlarından biri de şüphesiz WhatsApp. Şirket, son zamanların revaçta olan özelliklerinden para transferi işine bir süre önce girmişti. Facebook Pay altyapısı ile para gönderme hizmeti veren şirket, bir süredir sayılı ülkede bu hizmetini sürdürüyor. Bugün itibariyle yapılan bir yenilik sayesinde kullanıcıların birbirlerine para göndermesi çok daha kolay bir hâl aldı.

WhatsApp üzerinden para transferi yapmak kolaylaşıyor!

Para transferi özelliğinin bulunduğu ülkelerde WhatsApp Beta 2.21.17 sürümü ile yeni bir buton belirdi. Son güncelleme ile sohbet ekranının altında kamera simgesinin soluna yeni bir simge gelmiş durumda. Bu simgeye tıklayan kullanıcılar karşıdaki kullanıcıya para transferi yapabilecekleri yeni bir arayüzle karşılaştılar.

Kamera simgesinin soluna yeni bir simge eklendi

Yeni güncelleme ile birlikte para transferi yapmak artık çok daha kolay bir hâl almış durumda. Aşağı bölüme eklenen simge sayesinde bu özelliği daha fazla kişinin fark etmesi ve kullanması; bu sayede birlikte platformda gerçekleşen para transferi sayısının önemli ölçüde artması bekleniyor.

Para transferi özelliği henüz ülkemizde kullanılamıyor

Şu anda sadece sınırlı sayıda ülkede kullanımda olan para transferi özelliğinin ülkemize ne zaman geleceği ise hala belirsizliğini koruyor. 

kaynak sosyopat.com.tr TalhaSaygılıer

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın