Venüs-Jüpiter kavuşumu: Kader ağlarını ördün mü?

Venüs-Jüpiter kavuşumu: Kader ağlarını ördün mü?
Paylaş

Yeni haftaya Ay’ın ilk dördün fazıyla başlayacağız. Yaralarımızı sarıyoruz, elimizden geldiğince birlik içinde hareket etmeye çalışıyoruz. Korkularımız tetikleniyor, endişe hissediyoruz, vicdan muhasebesi yapıyoruz. Sevgi, merhamet duygumuz tetiklenirken, maddi manevi imkan dahilinde ihtiyaç sahibi olanlara yardım eli uzatıyoruz.

Mars İkizler yerleşimi deprem bölgesindeki vatandaşlarımızın ihtiyaçları, finansal anlamdaki yardımların önemine vurgu yapmaya devam ediyor. Plüton Oğlak burcunda son derecelerde yaraları kolay saramayacağımızın işaretçisi olsa da zamanla iyileşeceğimize olan inancımız çok kıymetli.

23 Mart’ta başlayacak Plüton Kova çağı zaten kolektifteki çürümüş her sistemin yerle bir olacağının işaretçisi. Sakin değil, tozu dumana katan cinsten. İnsanlığın değişimi, başka bir neslin doğuşu, gerçek mi? dedirten teknolojik gelişmeler…

2023’te kısa bir fragman,2024-2042 yılları arasında sürecek uzun bir yolculuk. Öyle basit bir dönüşümden bahsetmediğimi sanırım anladınız, inanç sisteminin yenilendiği, bireysel ve toplumsal olarak sancılı bir dönem. Birlik bilincine girmemiz şart. 17 Mart’a kadar devam eden Venüs Koç burcu seyahati değer yargılarımızda, bakış açımızda yenilenme ve çözüm yoluna gideceğimizin işaretçisi. Daha güçlü, sabırsız ve dürtüsel yaklaşımlar içine girebiliriz. Bir yandan istikrar, güven ararken, diğer yandan finansal olarak daha fazla inisiyatif almak isteyebiliriz.

Gruplar ve takım çalışmaları önem kazanmaya devam edecektir. Her şeyin daha iyi olacağına dair inancımız yükselebilir. Hem kendimiz, hem de çevremizi motive etmek adına canlanabiliriz. Hayatımızın her alanındaki hızlanma arzusu, bağımsızlık duygusunu tetikleyebilir, özgürlüğümüz öne çıkabilir. Kimi duygusal ilişkiler, özellikle yeni başlayacak olanlar bu hızdan negatif anlamda etkilenebilir. Tutku öne çıkacağından ani başlayıp ani biten ilişkiler meydana gelebilir.

Fazla sorumluluktan kaçılabilir, birçok işe ve birden fazla kişiye duyulan heves bir anda tükenebilir. Yüzümüzü güldüren, enerjimizi yükselten kalbimizi de fetheder. Dobra olayım derken köprüleri yıkabiliriz. Sözlerimizi önce tartıp sonra ağzımızdan çıkarmak gerekebilir. Bencil davranışlara dikkat edilmelidir, kendi isteklerimizi ön plana koyarken karşımızdakinin ihtiyaçları yok sayılabilir.

Eş, partner meselelerinde uzun süredir sineye çekilmiş konular bir anda açılabilir, dozu ayarlanmazsa tartışmalar alevlenebilir. Hak arayışlarında herkes kendini haklı görebilir. İyi tarafından ele alırsak geçmişten gelen ruhsal yaralar iyileşebilir, yaşama karşı duyduğumuz güven eksikliği yavaş yavaş ortadan kalkabilir. Hayalinizdeki plan ve projeleri hayata geçirmek için adım atabilir, şanslarla karşılaşabilirsiniz.

Para açısından riskli alışverişlere sebebiyet verirken, kısa vedeli kararlar zarara uğratabilir. Düşünmeden yapılan harcamalar sonra can sıkabilir. Beklemek bugünlerde zor olabilir. Hareket kabiliyetimiz yükselir, spora başlamak, yürümek hem ruha hem bedene iyi gelebilir.

HEPİMİZE ŞİFA OLSUN

1-2-3 Mart tarihlerinde Venüs Jüpiter’le kavuşumda olacak. İki iyicil gezegen yapmak istediğimiz yenilikler adına cesaret verecek. Sözleşme, anlaşma yapabilir, yeni eğitim kararları alabilir, kariyerde ya da ilişkilerimizde başarı sağlayabiliriz. Yapılacak fikir alışverişleri ilham ve yaratıcılığı besleyebilir. İnancımız artar, kendimizi heyecanlı hissedebilir, savaşçı birine dönüşebiliriz. Destek alabilir, destek verebiliriz.

Chiron’da kavuşuma eşlik ederken, eski duygusal yaralar önce kanayabilir, sonra büyük bir iyileşme söz konusu olabilir. Yeni ortaklıklar başlatabilir, finansal konularda beklediğimiz kaynaklara ulaşabilir, yeni bir işe başlayabiliriz. Yatırım yapmak istiyorsanız bu günleri değerlendirebilirsiniz.

Aynı gün Merkür- Satürn kavuşumu geçtiğimiz 2.5 yıllık çözülmemiş konulara artık son noktayı koymak üzere. Koç, Terazi, Yay, Aslan burçlarında kişisel gezegenleri olanlar için bereketli günler vadedebilir. Dünyada geniş kitlelere etki eden olaylar devam eder ülkemizde deprem bölgesindeki sarsıntılar Nisan başına kadar sürebilir. Kararsızlık ve egoist tutum bu dönemde uzak durulması gereken iki önemli konu. Sorumluluklarımızın farkında olalım.

kaynak Sözcü/SeyranAtaklı

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın