Bir süredir eleştiriler ile gündeme gelen Türk Hava Yolları‘nın Amerika tahliye uçuşları ile ilgili kısa bir süre önce resmi açıklama yapıldı. Yapılan resmi açıklama ile birlikte tartışılan THY tahliye ücretleri netleşmiş oldu. Belirlenen tarihlere de resmi açıklamada yer veriliyor.

ABD için THY tahliye ücretleri resmi olarak açıklandı

Kısa  bir süre sonra Türk Hava Yolları Amerika uçuşları ile tahliye işlemlerine başlayacak. Yapılan açıklamada sabit fiyat uygulaması yapılacağı ve fiyatların 799-899 dolar olacağı belirtiliyor. Fiyat farklılığı yapılacak olan seferlerdeki şehirlere göre değişiklik gösterecek.

Sabit fiyat açıklaması ile birlikte güzergahlar ve tarihleri de netleşmiş oldu. Buna göre 23 Nisan 2020 tarihinde Washington DC ve New York, 24 Nisan 2020 tarihinde ise Los Angeles tahliye seferleri düzenlenmesi planlanıyor. Yapılan açıklamada çeşitli istatistiklere de yer verildi.

Buna göre Türk Hava Yolları, şimdiye kadar 25 bin kişiyi tahliye etmiş durumda. Yeni seferlerle birlikte de Ramazan ayını evinde geçirmesi için 25 bin vatandaş daha tahliye edilmiş olacak. Toplamda 59 farklı ülkeden söz edildiğini de belirtmekte fayda var.

Son olarak hatırlatmak gerekirse THY tarafından bu açıklama, bir süredir yüksek fiyatlı bilet ücretleri ile ilgili sosyal medyada dolaşan paylaşımlardan sonra yapılmak durumunda kalınılmış gibi görünüyor. Resmi bilgilendirmeden sonra oluşabilecek hataların da önüne geçilmiş olundu. İleleyen günlerde bu konu ile ilgili yeni bilgiler açıklanmaya devam edecektir.

SDN Eren Ertem