Satürn Retrosu bitiyor! Kendine saygı duy, sınırlarını bil

Satürn Retrosu bitiyor! Kendine saygı duy, sınırlarını bil
Paylaş

Önemli bir ay. Gezegenler yer değiştiriyor, Venüs Terazi, sırasıyla Merkür, Güneş ve Mars Yay burcuna geçiyor. Tutulmaları atlattık ancak etkilerini uzun bir süre hissetmeye devam edeceğiz. Özellikle önümüzdeki 1 ay çok kritik, 2024 bahar dönemine kadar geri dönülmez değişimlere hazırlıklı olmalıyız. Bir yolun sonuna geldik ya da rotamızı değiştiriyoruz.

17 Haziran 2023 tarihinde başlayan Satürn Balık retrosu 5 Kasım’da düz seyrine geçiyor. Haziran ayından beri çözemediğimiz, yarım kalmış, devamlı aynı tekrar içinde debelendiğimiz konular hareketlenmeye başlıyor.

Satürn karma lordu’dur ve geçtiğimiz 5 ay içinde hayatlarımıza sınırlama, kısıtlama, endişe getirmiş olabilir. Çeşitli derslerle sınanmış, sorumlulukların altında ezilmiş ve zaman zaman çaresiz hissetmiş olabiliriz. Bu bir tekâmül evresidir ve Satürn Balık burcunda insanlığın uyanışıdır. Neyi, neden yaşadığınızı anladıysanız ve gerçeklerle yüzleştiyseniz dağılmış konuları rahatlıkla toparlayabilirsiniz.

Hak edilmişlikle gelen pozitif gelişmeler yaşanabilir. Ekilen biçilecektir. Balık burcu kolektife hizmettir ve istediğimiz şeyi bize sunarken bunu bedava yapmaz. Bir şeylerin kalıcı olmasını istiyorsak bunun için emek vermemiz gerektiğinin bilinmesini ister. Eylemlerimizi görev bilinciyle yerine getirirsek refaha kavuşabilir, ihtiyacımız olan bolluğa ulaşabiliriz. Ticari girişimler yapabilir, yeni projelere başlayabilir, planlarımızı uzun vadeye yayabiliriz. Yürüttüğümüz projeleri toplum önünde sergilemek, kendimizi geliştirmek, genişletmek, sesimizi geniş kitlelere ulaştırmak için güzel zamanlar.

Güneş, Merkür, Mars Akrep yolculuğu devam ediyor kendimizi depresif ve kaygılı hissetmemiz mümkün. Özellikle bu hafta sonuna kadar hatalı kararlar vermemek için sakin davranışlar sergilemek önemli. Ağzınızdan çıkan kelimelere özen gösterin, tartışmalardan kaçının. Alınganlık yapmayın, karşılıklı oturup çözüm yolu arayın. Kimilerinin hayatınızdan sonsuza kadar çıkacağını ve yerine yeni kişilerin geleceğini bilin.

GÜZEL HABER! VENÜS TERAZİ BURCUNDA

Çarşamba günü Venüs 4 Aralık’a kadar tüm gücünü sergilediği Terazi burcuna geçiyor. Kendimizi, çevremizi, yuvamızı, hayatımızı, ilişkilerimizi güzelleştirmek isteyeceğiz, huzur ve uyum arayacağız. Sorunları çözmek için adım atacağız, uzlaşmacı olacağız. Hayır, bir problem varsa bunu görmezden gelmeyeceğiz, hiçbir şeye gözlerimizi kapatmayacağız. Yaşam kendimize ve ilişkilerimize adil olmamız için bizi dengeye çağıracak deneyimleri getirebilir.

Fazlalıklarımızı törpüleyebilir, değer görmek isteyebilir, kendi değerimizin farkına varabiliriz. İlişkiler yeni bir şekle evirilebilir, söz, nişan, evlilik, birlikte ortak bir yaşam kararları verilebilir. Yalnız olanlar yeni tanışmalarla aşka yelken açabilir. İlişkilerimize özenle yaklaşacağımız, sevgiyi hissetmek, karşı tarafa bunu göstermek isteyeceğimiz, paylaştıkça çoğalacağımız günler.

Sosyal etkinliklere katılabilir, sanatsal aktivitelere zaman ayırabiliriz. Yeni bir ortaklığa adım atabilir bir sözleşmeye, anlaşmaya imza atabilir, bir işbirliğine başlayabiliriz. Yani bağlantılar kurulabilir, kadın figürlerden destek görülebilir, yardımlaşma artacaktır. Bize ufkumuzu genişletecek rehberlerle tanışabilir, bir danışmanlık alabilir, işinde uzman kişilerin görüşlerinden faydalanabiliriz. Hukuksal işler hız kazanabilir.

Estetik değişimler, bakım, imaj değişimleri için yıldızlı bir transit. Küsler barışır, geçmiş arkada bırakılabilir. Terazi burcunun yücelme yöneticisi Satürn’dür. Ve Satürn tam da retrosunu bitirmişken sağlam olan ilişkilere yönelmek akıllıca olacaktır. Bir bitiş olacaksa hassas davranmalı, kırıcı olmadan karşılıklı oturup konuşularak nezaketle nokta konulmalıdır.

kaynak :Sözcü/SeyranAtaklı

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın