Manavgat’taki yangında çiftliği yanan Tuğba Özay hastanelik oldu

Manavgat’taki yangında çiftliği yanan Tuğba Özay hastanelik oldu
Paylaş

Antalya’nın Manavgat ilçesinde dün başlayan yangında birçok mahalle ve ev zarar görmeye devam ediyor. Manavgat’ta bulunan çiftliği yanan eski manken Tuğba Özay, üzüntüden hastanelik oldu.

Dün öğle saatlerinde Manavgat’ın Yeniköy Mahallesi’nde başlayan ve büyüyerek 4 farklı noktada gün boyu ilerleyen yangına müdahale devam ediyor.

Alevlerin ortasında kalan evlerdeki vatandaşı jandarma ekipleri siren çalarak uyarıp tahliye etti. Bazı çiftçiler küçükbaş hayvanlarını sürü halinde önüne alarak mahalleden kaçtı.

Manavgat merkeze yaklaşan alevler nedeniyle gökyüzü de kızıla döndü. Otomobilleriyle alevlerden kaçan vatandaş, mahalle girişinde Manavgat merkeze yakın bir noktada bekletiliyor. Gözyaşıyla yanan evlerini uzaktan izleyen mahalle sakinleri ise Manavgat merkezin alevlere teslim olmasına çok az kaldığını söyledi.

AFAD, yangında 3 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu. Manavgat Kaymakamı Yiğit, Oymapınar Barajı’nda mahsur kalan 10 kişinin ise kurtarıldığını açıkladı.

TUĞBA ÖZAY HÜNGÜR HÜNGÜR AĞLADI

Yangının sıçradığı yerlerden biri olan Bucakşeyhler Mahallesi’nde çiftliği bulunan eski manken Tuğba Özay ise dün akşamdan bu yana sosyal medya hesabından video çekerek yardım istedi.

Manavgat’taki çiftliğine gitmek için yola çıkan Özay, yangının çiftliğine sıçradığını duyunca da hüngür hüngür ağladı. Özay,  arabanın içinde çektiği videoda “Yanıyoruz, çiftliğimiz yanıyor her yer yanıyor. Ne olur sesimizi duyun. Manavgat’a yetişmeye çalışıyorum. Yangı uçaklarına daha çok yer verin. Bütün devlet yetkililerine sesleniyorum. Çiftliğimiz, evimiz, köyümüz her yer yanıyor. Hiçbir yerim tutmuyor. Daha çok uçak lazım. Bütün yetkililer ne olur gelin” dedi.

“HER YER YANDI”

Daha sona hastane odasından video yayınlayan Özay, “Felç geçirdim arkadaşlar. Çiftliğimiz, evimiz her yer yandı. Dünden beri yalvarıyorum, destek istiyorum. Yandı her yandı. Kollarım ve hiçbir yerim tutmuyor” ifadelerini kullandı.

DAHA ÖNCE DE YANMIŞTI

Bucakşeyhler Mahallesi’nde 2007 yılında da çıkan orman yangınında 950 hektarlık  alan yanmıştı. Yangının olduğu bölgede bulunan Tuğba Özay’ın çiftliği de hasar görmüştü.

kaynak sözcü

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın