KADINLAR ÜRETİM VE EKONOMİYE GÜÇ KATIYOR

KADINLAR ÜRETİM VE EKONOMİYE GÜÇ KATIYOR
Paylaş

Günümüz ekonomik koşullarında bireylerin sorumluluğunun arttığını ve kadınların iş dünyasında her konuda başarılı olduklarını belirten SF Trade Genel Müdürü Aylin Gözay, SF Trade olarak kadın çalışan istihdamını desteklediklerini söyledi.

Deri ve tekstil ürünlerinde geniş bir ürün yelpazesiyle hizmet verdiklerini dile getiren Aylin Gözay, “ İş yaşamında kadın çalışana yönelik ayrımcı bakış açısının olmadığı bir düzen hedefiyle kadınları desteklemek önceliğimiz. Sürdürülebilir ekonomik büyümenin; üretime katkı sağlayan kadınlarla mümkün olduğuna inanıyoruz.” diyerek kadın istihdamına verdikleri önemin altını çizdi.

Kız çocuklarının eğitiminden başlayan bir süreçle kadınların iş hayatına kazandırılmasının önemini vurgulayan Gözay, ekonomik gelişim için üretim sektörünün öne çıktığını ve kadınların iş hayatının her kademesinde varlığının yaşamsal bir unsur olduğunu da vurguladı.

ÇALIŞANLARIN YÜZDE 56’SI KADIN

SF Trade Genel Müdürü Aylin Gözay 2021 yılında gerçekleştirdikleri %16’lık istihdam artışının yarısının kadınlardan oluştuğunu söyledi.

SF Trade bünyesinde kadınların istihdam edilme oranının yüzde 56 olduğunu anlatan Aylin Gözay, “Deri ve tekstil sektöründe hem Türkiye’de hem de yurtdışındaki üretimlerimizle uluslararası firmalara çözüm ortaklığı sunuyoruz. Teknolojinin bütün olanaklarından faydalanıyoruz. Ürünlerimizin çoğunda insan emeğinin de yoğun olarak kullanılması gerekiyor. Kadın çalışan istihdamının öneminin bilincinde olarak tüm çalışanlarımızın yüzde 56’sını; beyaz yakalı çalışanların da yüzde 68’ini kadınlar oluşturuyor. Üst yönetimimizin ben dahil %65’i ise kadınlardan oluşuyor. Kadınlar iş hayatında çok daha titiz, özenli ve sorumluluk sahibi oldukları için bizlere güç katıyor. Üstelik işlerini sahiplenip, takım çalışmasına da uygun oldukları için anaç yönleriyle huzurlu bir çalışma ortamı sunuyorlar. SF Trade, bir aile gibi çalışıyor. Kurulduğumuz günden bu yana bizimle birlikte olan ekip arkadaşlarımız bulunuyor. Ekonominin güçlenmesinin üretimden geçtiğinin farkındayız bu nedenle, ülkemizin geleceğine inanıyor ve hep birlikte çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Firma olarak her zaman çalışanlarımızın yanındayız” diye konuştu.

SEKTÖRDE BİRDEN ÜRETİM YAPIYOR

SF Trade olarak 4 farklı sektörde birden üretim yaptıklarına dikkat çeken Gözay, şu bilgileri verdi: “ SF Trade 2003 yılındabebek ürün grupları üzerine faaliyete başladı. Kısa sürede ürün gamına medikal tekstiller, koruyucu spor ekipmanları ve otomotiv lojistik kılıflarını da ekleyerek gelişimini sürdürdü. Teknik tekstil tarafında büyürken; 2009 yılında deri konfeksiyon üretimine yaptığımız yatırımla, dünyanın önde gelen lüks markalarına çanta üretimine de başladık. Yeni ürün gruplarını üretimimize dahil ederek farklı sektörlerde de yol almaya devam ediyoruz.”

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın