Kadın Oyunları Festivali 2022 başlıyor

Kadın Oyunları Festivali 2022 başlıyor
Paylaş

Kadın Oyunları Festivali, bu yıl Ankara, Konyaaltı, Bandırma ve Ayvalık’ta seyirci ile buluşacak.

Geçtiğimiz yıl Atölye Kültür Sanat organizasyonu ile dört kentte ilk defa gerçekleştirilen ve ilk ve tek kadın temalı tiyatro festivali olan Kadın Oyunları Festivali, bu yıl da Ankara, Konyaaltı, Bandırma ve Ayvalık’ta tiyatro severler ile buluşacak.

Toplam 8 oyun ile 19 gösterim yapılacak olan festivalde, her kent için farklı programlar oluşturuldu. Festivalde bu yıl pandemi şartlarında değişiklik olması halinde Avrupa gösterimleri de festival programına dahil edilecek.

15 ŞUBAT’TA BAŞLIYOR

15-19 Şubat tarihleri arasında Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde Ankara’da başlayacak olan festival, 23 – 26 Şubat’ta Konyaaltı Belediyesi’nin ev sahipliğinde Konyaaltı’nda, 1 – 6 Mart tarihleri arasında Bandırma Belediyesi’nin ev sahipliğinde Bandırma’da ve son olarak geçen yıl olduğu gibi 23 – 27 Mart tarihlerinde ise Ayvalık Belediyesi’nin ev sahipliğinde Ayvalık’ta final yapacak.

‘FESTİVALDEN ÖTE BİR SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ’

15- 16 Ekim 2021 tarihlerinde İzmir’de festival final etkinliği olan ve dünyanın dört bir yanından kadın aktivistlerin katılımıyla Uluslararası Kadın Sempozyumunu düzenleyen festival komitesi, bu sempozyumu her yıl festivalin final etkinliği olarak gerçekleştirecek. Festival programında kadınlara yönelik sorunları ve çözüm yollarını derinlemesine irdeleyen söyleşi ve panellere yer verilecek.

Festival direktörü Hasan Aldemir yaptığı açıklamada, ‘’Kadın Oyunları Festivali yarattığı etki ile sadece bir tiyatro festivali olmasının ötesine geçerek uluslararası bir sosyal sorumluluk projesi olmuştur. Ayrıca Kadına ait her türlü sorunu sanat cephesinden ve en üst perdeden ses çıkararak gündemde tutmaya devam edecektir. Son olarak bu festivale katkı sunan tüm kadın çalışanlara ve festival komitesine, emeği geçen tüm tiyatro topluluklarına ve festivalin gerçekleşmesinde önemli katkılar sunan ve destek veren kurumlara sonsuz teşekkürler ediyorum’’ ifadelerini kullandı.

kaynak birgun.net

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın