Instagram’dan rahatsız edici içerikler için yeni kontrol seçeneği

Instagram’dan rahatsız edici içerikler için yeni kontrol seçeneği
Paylaş

Popüler sosyal medya uygulaması Instagram, hassas içerikleri görüntülemek için kullanıcılara yeni bir seçenek sunmaya başladı.

Facebook, Instagram kullanıcıları için yeni bir özelliği aktif hale getirdi. 18 yaşından büyük kullanıcıları kapsayan fonksiyon, artık platformdaki hassas niteliklere sahip içeriklerin otomatik olarak kontrol edilmesine izin verecek.

İnsanların Instagram’ı istedikleri deneyime dönüştürebilmelerini arzu eden Facebook, bu isteğini yorumları kapatma ve birinin Instagram’da sizinle etkileşime girmesini kısıtlama gibi araçlarla başlatmıştı. Son yenilikle birlikte ise platform, daha fazla kişiselleştirilebilir hale geldi.

Instagram, iOS kullanıcılarına yeni Hassas İçerik Kontrolü seçeneğini açtı

Kullanıcılarına daha fazla veya daha az hassas içerik görmek isteyip istemediklerini seçmelerine izin veren Instagram, Hassas İçerik Kontrolü adlı özellikle karşımıza çıkıyor. Bu özellik, uygulamanın Ayarlar penceresinde, Hesap > Hassas İçerik Kontrolü sayfasında mevcut. Kullanıcılara sunulan seçenekler ise şunlar:

  • İzin Ver: Rahatsız edici ve kırıcı olabilecek fotoğraf ve videoların tümünü görebilirsiniz.
  • Sınır (Varsayılan): Rahatsız edici veya kırıcı olabilecek bazı fotoğraflar ve videolar görebilirsiniz.
  • Daha da Fazla Sınırla: Rahatsız edici veya kırıcı olabilecek daha az fotoğraf ve video görebilirsin.
  • Instagram, yukarıdaki seçeneklerin arasına yalnızca İzin Ver opsiyonunu sonradan dahil etti. Şu anda kademeli olarak iOS kullanıcılara dağıtılan özellik, kısa süre içerisinde Android ve web sürümü de dahil olmak üzere herkes tarafından kullanılabilir hale gelecek.Elbette ki 18 yaşından profiller bu özellikten faydalanabilecek. Reşit olmayanlar, fotoğraf ve videolarda kısıtlamaya maruz kalmaya devam edecek. Peki ya siz bu Instagram yeniliği hakkında neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın.

    kaynak SDN/EfrahimAslan

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın