Kullanıcılar, sosyal medya hesaplarından yanlışlıkla gönderi silebiliyor veya sildiği gönderiden dolayı pişmanlık duyabiliyor. Instagram, Recently Deleted (yakında silinenler) adını verdiği özellik sayesinde silinen fotoğrafları kurtarmaya imkan tanıyacak.

Recently Deleted sayesinde Instagram gönderileri kurtarılabilecek

Gönderilerin kalıcı olarak silinmesi için onay gerektiren özellik, kullanıcılara sildiği fotoğraf, video veya IGTV içeriğini tekrar yayınlayabilmesi için 30 gün süre tanıyacak. Şirket, hikayeler için ise 24 saat süre belirledi.

30 gün boyunca son silinenler listesinde yer alacak olan gönderiler, istendiği takdirde süre beklemeden kullanıcılar tarafından tamamen kaldırılabilecek.

Kullanıcıların daha fazla verisini saklamak isteyen Instagram, bu özellik sayesinde etkileşimin artmasını bekliyor. Uygulamada yer alan arşivleme özelliği sayesinde kullanıcıların sonsuza kadar gönderilerini saklayabiliyor.

Kullanıcıların bu özelliğe erişebilmek için hesap sahibi olduklarını onaylamaları gerekiyor. Onay sürecinin gönderileri kalıcı olarak silebilmek ve herhangi bir hacklenme durumunda gönderileri geri getirebilmek için gerektiği belirtiliyor.

Henüz bazı kullanıcılarda aktif olan özelliği test etmek için Ayarlar’da yer alan Hesap sekmesine tıklayarak son silinenler bölümünü kontrol edebilirsiniz.

kaynak SDN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here