Güneş-Uranüs kavuşumu: Anahtar kelime, özgürlük!

Güneş-Uranüs kavuşumu: Anahtar kelime, özgürlük!
Paylaş

2023’ün sancılı günlerindeyiz. Bize ‘Kararlı ol’ mesajı veren bir gökyüzü. Mayıs ayı Akrep burcunda gerçekleşen ay tutulması etkisiyle bireysel ve toplumsal anlamda bir dönemin bitişi, bir sayfanın kapanışına işaret. Önümüzdeki 6 aya yayılacak, geçmişin küllerinden yeni bir hayatın doğacağı önemli bir döngü.

Gökyüzü yorumcusu Seyran Ataklı

Yeni başlangıçlar için sonlara ihtiyaç olduğunu bilmemiz gerekiyor. Yol ayrımlarına gidebilir, huzursuzluk, karamsarlık, kimi zaman kaybetme korkusuyla baş etmek durumunda kalabiliriz.

Başlayan ve 5 ay sürecek Plüto retrosuna da değinecek olursak Ekim ayına kadar gökyüzünün enerjisi çok yoğun. Toplumsal olarak ekonomik kriz, yükselen enflasyon, zamlar ve ekonomik krizin halkta yarattığı baskı artabilir. Gücün kötüye kullanımı, aşırı hırsın getirdiği kayıplar görünür olurken, sessiz kabullenişin sona ermesi, ilahi adaletin tecellisine tanıklık edebiliriz. Açgözlülük, ahlaki yozlaşma, yolsuzluk, siyasi krizler, ifşalar öne çıkabilir.

İkili ilişkilerde taraflar birbirine meydan okuyabilir, ani öfke patlamaları yaşanabilir, sona geldiğini bildiğiniz bir ilişkiye veda edebilirsiniz. Buradan sadece aşk ilişkilerinden bahsettiğim düşünülmesin. Kariyer, evlilik, arkadaşlık, dostluk tüm muhataplarımız tutulmanın doğasıyla görevini tamamladıysa hayatımızdan elenecektir. Sıkı sıkıya bağlı olduğunuz düşünce kalıplarından sıyrılabilir, fazlalık olan kullanılmayan eşyalarınızı evinizden çıkartabilirsiniz.

Düşmanlıklara bu dönem dikkat edilmelidir. Görünmez görünür olur, geçmiş acılar büyür, hırs ve rekabet enerjisi artabilir. 2022 Kasım ayından itibaren yaşadığınız olaylara göz atın, benzer sorunlarla karşılaşmak ya da süre gelen konuları çözümlemeniz mümkün. Sahte olan her şeyi hayatınızdan çıkartıp karanlığa gömün, yüklerinizden arının.

Güneş- Uranüs kavuşumunun 9 Mayıs’ta aktifleşmesi önümüzdeki hafta boyunca ani, sürpriz, beklenmedik olayları karşımıza getirebilir. Yaşayacağınız şok edici gelişmeler, bazı gerçekleri fark etmenize olanak sağlayacaktır. Görmezden gelinen konularla yüzleşilebilir, değişime direnen bir bireyseniz altından kalkmak zor olabilir.

Uranüs uyanıştır. Neyin gerçek neyin sahte, neyin yanlış neyin doğru olduğunu sarsarak yaşamlarımıza sunabilir. Bırakmanızı gerektirecek bir olayı yolunuzdan çekebilir. Dürtülerimizle hareket etmeye elverişli olabilir, bazı kazalara maruz kalabiliriz. Hızımızı yavaşlatmalıyız. Aşırı hırs, acele kararlar kayıp getirebilir. Kadın cinayetleri, yaralanmalar, saldırgan suçlar artabilir. Suikast tehlikesi ortaya çıkabilir. Kontrolcü, kıskanç birliktelikler sorun olabilir. Akraba kayıpları, sağlık sorunları, aile içi anlaşmazlıklara dikkat edilmelidir. Toplumsal olarak ayaklanmalar yaşanabilir.

Ülkemizde seçim sürecini sancılı geçireceğiz gibi görünüyor. Döviz yükselecek, hayat pahalılığı artacaktır. Sağlıkta zehirlenmeler, bağımlılıklar ve buna bağlı psikosomatik hastalıklar öne çıkabilir.

(7 Mayıs) Venüs Yengeç burcu yolculuğuna başlıyor. Gökyüzünün agresif enerjileri biraz yumuşayacak gibi. Güvenin, aidiyet duygusunun, ailemizin, annemizin, köklerimizin, atalarımızla ilgili konuların öne çıktığı bir dönem. Sahiplenmek ve sahiplenilmek isteyeceğiz, hassas ve merhametli olacağız. Vatan sevgimiz, milliyetçi duygularımız yükselirken, birlik bilincine önem vereceğiz. Duygusal ilişkilerde bağlılık ve sadakat arayacağız.

Evimizde daha fazla misafir ağırlayabilir, mutfakta vakit geçirebilir, gayrimenkul alım satım, kiralama yapabilir, toprakla ilgilenmek isteyebiliriz. Merkür’ün geri harekette olduğunu ve yeni başlangıçlar için 16 Mayıs sonrasını beklemeyi unutmayalım. Evimizi güzelleştirebilir, eski arkadaşlarımızı anabilir, arayabilir, onlarla görüşebilir, nostalji yapabiliriz.

31 Mayıs-3 Haziran Venüs- Neptün uyumlu açısı romantik etkilerin, keyfin, pozitif etkilerin öne çıktığı günler. Şanslı teklifler alabilir, ilişkilerde barış ve uyum sağlanabilir. Güzellik ve estetik için doğru zaman.

kaynak sözcu.com.tr/SeyranAtaklı

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın