GÜNDEME DAİR

GÜNDEME DAİR
Paylaş

Ülkenin ekonomik durumu ortada. İçler acısı.. Her ne kadar Hükümet yandaşı tv kanalları ve yayın organları ekonomik olarak iyimser ve dünya çapında iyiye giden bir tabloyu gözümüze sokmaya çalışıyor olsa da en dibimizdeki marketlerden birine gün aşırı gidip ürünlerin önceki ve sonra ki fiyatlarını karşılaştırmanızı öneririm. Her geçen gün eskiden hissettirmeden kuruşluk, şimdi ise utanmadan liralık zamlar yapılıyor. Ülke de zam gelmeyen tek ürün sanıyorum yerli muz. Hatta günden güne fiyatı aşağıya çekiliyor… Eskiden lüks meyve statüsünde olan muzun her hânenin alabileceği seviyeye inmesi de sanırım sevindirici..

Gelelim şu dolar olayına..
O veya bu şekilde dolar düşürüldü mü? Düşürüldü? Yapay diyen var, suni diyen var. Eee market fiyatları neden hâlâ aynı? Neden marketlere müdahale ediliyor gibi videolar paylaşıp aslında hiçbir şey yapılmıyor? Birkaç ay öncesi lt fiyatı 20 tl altında olan rafineri çiçek yağları nasıl oluyor da doların 18 tl ye dayanması sonrası 2 katına çıkmışken, doların tekrar 13 tl civarına inmesi ardından eski satış rakamına dönmüyor? Fiyat artırınca ”e dolar yükseldi ”diyen çakallar neden düşünce fiyatları çıkmadan önceki rakamlara geri çekmiyor? Buna neden müsaade ediliyor….?
Birçok Büyükşehir Belediye başkanının toplu ulaşıma son yaptığı zamları görünce pek şaşırmadığımı belirtmek isterim. Halk nasılsa
alışıktır, çabuk unutur. Bu güne kadar söz veren kaç kişi sözünü tam anlamıyla tuttu ki? Bir yanda ulaşıma zam yapan belediyeler diğer yanda halkına hane başı 500 tl doğalgaz fatura desteği sağlayan Ankara Büyükşehir Belediyesi başkanı Sayın Mansur Yavaş var. Ankara başka bir ülkenin şehri mi peki? O yüzden pek bir şey demek istemiyorum. İki yüzlülüğe ve sahtekarlığa elbette alıştık…

Allah çoluk çocuğu, bebeği olana yardım etsin ..Bebek bezleri, mamaları aldı başını gidiyor.. En az üç çocuk diye bağıran sayın Cumhurbaşkanı üç çocuk talep ederken lütfen o çocukların sağlıklı büyümesi için gerekli olan gıda ve temizlik ürünlerindeki en azından %18 olan kdv yi kaldırın…. Bunu yapın bari.. !!

Gündemde olan bence en mühim konu da ”başı boş köpekleri toplatma ” vicdansızlığı ..
Bir pit bull’un çocuğa saldırıp yüzünü parçalaması sonrası Cumhurbaşkanının ”Sokaktaki başı boş köpeklere sıcak barınaklar yapın ,oraya alın hatta onlara yemek artıklarından yem yapın” sözünün yanlış anlaşılıp bazı vicdansız belediyelerin durumu vazife edinip başkana yalakalık yapmak için zararsız gariban hemen hemen tüm hayvanları apar topar toplayıp akıbeti belli olmayan bir yolculuğa çıkartması ….
Ne dedi Cumhurbaşkanı toplayıp öldürün, yok edin mi dedi? Siz ne yapıyorsunuz? Kendinize gelin….!
Siz mi verdiniz onlara canlarını?. Barınakların hâli içler acısı, açlıktan birbirini yiyen, bok içinde yaşama mücadelesi Veren köpeklerle dolu…
Yıllarca kıçınızı kaldırıp kısırlaştırmadınız. Aldınız çoğunu yok ettiniz …Geri getirmediniz..
Gerçek hayvansever Belediye ve yönetimi bulmak günümüzde neredeyse imkansız.. Bu konuda sokaktaki canlara dokunmayacağını söyleyen, başta İzmir Büyükşehir Belediyesi nezdinde tüm iyi dileklerini yazan il ve ilçe belediye başkanlarına sevgilerimi ve saygılarımı sunuyorum….
Tekrar görüşmek dileğiyle


TOLGA OTLAR

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın