Google, önemli haberler için yeni bir adım atıyor

Google, önemli haberler için yeni bir adım atıyor
Paylaş

Google, Arama’daki önemli haberlere Tam Kapsam özelliğini getiriyor. Google Haberler, 2018’den beri Tam Kapsam adı verilen bir özellik aracılığıyla ana konulara ve devam eden hikayelere genel bir bakış sağlıyor.

Uygulama açıklayıcılarröportajlar,    covid -19 ve ABD seçimleri gibi konular hakkında derinlemesine haberler gibi bağlamlarla birlikte en iyi ve yerel haber başlıkları içeriyor.

Google, özelliği daha görünür hale getirmek istiyor

Google şimdi ise Arama’ya Tam Kapsam özelliğini ekleyerek özelliği çok daha görünür hale getirmeyi hedefliyor. Arama’da zaten görüntülenen haber sonuçlarına dayandırıyor.  En çok okunan haberlerin sonuna kaydırarak veya atlı karıncanın altındaki “Daha fazla haber …” bağlantısına dokunarak bu konunun Tam Kapsam sayfasına erişebiliyor.

Özellik yerel başlıklar dışında, kişiselleştirmek yerine herkes için aynı hikaye ve bilgi karışımını içerir. Google, Super Bowl gibi birkaç gün içinde ortaya çıkan ve pandemi gibi çok daha uzun süren büyük olayları belirlemek için bu teknolojiyi geliştirdiğini ifade ediyor.

Aramada Tam Kapsam, başlangıçta ABD deki mobil cihazlarda Google’ı İngilizce kullanan kişiler için sunulacak. Şirket, bu özelliği önümüzdeki aylarda daha fazla dile ve bölgeye genişletmeyi planlıyor.

kaynak SDN

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın