Google’ın geçtiğimiz dönem açık sayfaları düzenlemek için masaüstü versiyonda kullanıma sunduğu “Sekme Grupları“, şimdi yeni ızgara düzeni ile Chrome’un Android versiyonuna geliyor.

Chrome’un Android versiyonu ızgara düzenine sahip olacak

Chrome’un Android versiyonundaki yeni ızgara düzeni, neredeyse ekranınızın tüm genişliğini kaplayan dikey olarak düzenlenmiş kart listesinden oluşuyor.

Yeni görünüm ile her sekme artık önemli ölçüde küçük bir yapıya sahip. Daha önce de olduğu gibi yeni tasarımda faviconsayfa adı ve kapat düğmesi üstte görünüyor. Ek olarak sekmeyi kapatmak için halen sağa ve sola kaydırma hareketini yapabilmek mümkün.

Bu güncelleme sayesinde çoğu telefonda kaydırmaya gerek kalmadan önce, aynı anda altı taneye kadar sekme görüntülenebiliyor. Ayrıca yeni görünümde “Gizli Sekme” bölümünün normal sekmeler yanında görünmediğini belirtelim.

Yeni görünüm ile Google’ın “Sekme Gruplarını” kullanmak isteyen Android kullanıcılarının, gruplandırma yapmak için bir sayfayı diğerinin üzerine sürükleyip bırakması yeterli oluyor.

Bazı kullanıcılar için Chrome ızgara görünümü ve Sekme Grupları, geçtiğimiz hafta 88 sürümü ile birlikte kullanıma sunuldu. Henüz yaygın olarak kullanılamayan özelliğin, sunucu tarafındaki güncelleme ile beraber daha fazla kullanıcıya ulaşması bekleniyor.

Ek olarak bu ızgara görünümünün bir süredir iOS ve Chrome‘un masaüstü versiyonu için kullanılabilir olduğunu belirtelim.

kaynak SDN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here