GECE SESLERİ (I)

GECE SESLERİ (I)
Paylaş

Hayatın Tadı;

Hepimizin tecrübeleri çok değerli bizi biz yapan ve şu an olduğumuz kişi yapan yaşanmışlıklar, iz bırakan anılar, kavgalarımız, aşklarımız, hüzünlerimiz, sevinçler birer birer yemeğin tuzu biberi gibi bizi şekillendirirken,  hayatımızın gerçek tadını  bulabildik mi acaba? Bakış açımız mı farklı? Kimi umutsuz kimi gözüyaşlı, kimi acı çekiyor kimi çok mutlu, kimi de sadece izliyor peki hayatın tadı bu mu? 

Doğada bir saatlik yürüyüş mü hayatın tadı? Bir köy kahvesinde demli çay mı? Lüks bir otelde tatil mi? Yollarda çürüyen hayatlar mı? Kahvaltıda masaya konan güvercin mi? Güneşli bir yaz sabahında bahçeden toplanan biber mi? Hayatın tadı yoksa içimizde ki sesin yazdığı şiir mi? Evladınızın kokusu mu?

Bazen minik bir dünya yaratırız ve içine bir eş bir evlat bir dost bir kaç eşya alırız sonsuz huzur hisseder mutlu oluruz, bazen de lüks bir otelde uyanıp nerede olduğumuzu hatırlamayız.  

Ben, bazen taze sebzelerin eşliğinde bir kahvaltı masası, en güzel baharatlar ile bir yemek, nefes kadar ihtiyaç, denizin kokusu ile sohbet ettiğim insanların tadını isterim… Hayatın tadı, küçük şeylerde yüklediğimiz  büyük anlamlarıyla bizleri bekler. 

Bizi sevgi kurtarır sağlıkla kalın.

Ayhan Güzelsesli

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın