FİLİZ ÖZKOL…AYIN BURCU ”YAY”

FİLİZ ÖZKOL…AYIN BURCU ”YAY”
Paylaş

Grup: Ateş/erkeksi/değişken
Yönetici gezegen: Jupiter
Mitolojik Yöneticisi:Felsefe ve diller tanrısı Jüpiter
Sembolü:Sentor ( Elinde yayla ok atan yarı insenyarı at mitolojikbir varlık )
Şanslı sayısı:3
Şanslı günü:Perşembe
Yönettiği Ev:9.ev
Hayvanları:At geyik, tavus kuşu,köpek
Şehirleri:Nottingham,stutgard, toledo,sydney,Köln,Toronto,budepeşte, Napoli
Meslekleri:Tur rehberi,yönetici,avukat,veteriner,bilim adamı,filozof,
Renk: Turkuvaz,mor
Değerli taş: Firuze, mavi topaz,turkuvaz, lapis
Metali: Kalay
Renkleri: Koyu Mavi,mor,menekşe moru
Kokuları: Nergis, menekşe,zambak
Çiçekleri: Leylak,mor menekşe,karanfil,kırmızı gül
Otları:Hodan,ardıç,nane,anason, adaçayı,karahindiba,ökseotu,
Ağaçları: Meşe,huş,ıhlamur,dut,kestane,dişbudak,şekerkamışı,badem kayısı
Baharatları: Safran,köri
Yiyecekleri:Çeşitli ülkelerin kendine has yemekleri


KİŞİSEL ÖZELLİKLERİ:
Kavrama yetenekleri gelişmiş olduğundan becerikliliklerinin de katkısı ile ele aldıkları her işte, özellikle ciddi işlerde ve felsefe konularında başarılı olurlar. Bu nedenle Yay Burcunu tanımlayan sözcük ‘Görüyorum’ dur. Yay burcu insanları içtenlikleri ve iyimser yaşam görüşleri ile tanınırlar. Gençliklerinde dikkatsiz, heyecanlı ve geleneklere aykırı davranışlar içinde olsalar da, geçmiş yanılgılarından en çok ders alan kişiler bu burçtan çıkar. Özgürlüklerine aşırı düşkün, patavatsızlık
derecesinde pratik insanlardır. Yay’ların yaşam çerçeveleri herhangi bir şekilde kısıtlandığı zaman, içsel bir biçimde alt üst olurlar. Akılsızca risklere atılırlar. Yayların hayatı yeniliklere olan merakları ile karakterize edilebilir. Bilmedikleri şeyleri araştırıp, keşfetmeyi severler. Yaylar çok yönlü ve ayni anda ilgilenebilecekleri birkaç konu olduğunda mutlu olan kişilerdir. Kendilerini yorgun hissediyorlarsa, o konudan sıkılmış demektir. Özgürlüğüne düşkün ve bağımsız Yay insanları ile anlaşmak kolay değildir. Hayata bakış açısı farklı olduğu için ütopik düşüncelerin insanı olmakla suçlanabilir. Oysa, onun kadar ‘yaşam felsefesi’ tutarlı insana az rastlanır. Tek suçu, her şeyi kolay öğrenmek ve hızla pratiğe geçirmektir. Onun yanında hep geri kaldığınızı hissederek, suçlama gafletine düşerseniz vay halinize. Özgüveni yüksek Yaylarla, bir arada yaşamak oldukça zevklidir.

Sagittarius-yay burcu simgesi


FİZİKSEL ÖZELLİKLERİ
Uzun boy, ince ve yağsız beden, çekici bir yüz, kahverengi saçlar, pembe-beyaz tenleri vardır. Kendilerine daima güvenen ve iyimser yüzleri bakışlarına yansımıştır. Parlak ve çekici bir gülümseyiş şekilleri vardır. Sıra dışı ve farklı giyinmekten hoşlandıkları için, onları fark etmemek mümkün değildir. Çocuksu yapıları ile asla büyümezler.


KADINLARI:
Yay kadınlarını, dağınık saçları, sempatik gülüşleri, seksi kalçaları ile tanıyabilirsiniz. Genelde dış görünüleri ile pek ilgilenmek istemezler. Büyüsler bile bir çocuk gibi davranırlar. Öğrnecilik yıllarındaki gibi davranmaktan hoşlanırlar. Neşeli ve uçarcasına yürürler. Kendilerine olan güvenleri çok gelişmiştir. Yay kadınalrı oldukça dikkat çekicidirler. Makyaj yapmayı sevmedikleri için, gelişigizel giyim ve doğal güzellikleri onları diğer kadınlardan farklı kılar. Başları daima dik olan yaya kadınları adeta özgürlük çığlıkları atarlar. Macera tutkunudur. Dünyayı dolaşmak ve yeni insanlar tanımak en büyük tutkularıdır. Kimsenin hakkında kötü düşünmeyen iyi kalpli insanlardır. Açık iyimser ve iyi niyetlidir. Anı yaşamayı sevdiği için, erkeğin ona önderlik yapmasından hoşlanmaz. Evlilik onun için önemli değildir. Zaten onu anlayacak erkek modeli yoktur fakat iyi niyetli olduğu için ilahi bir güç daima yanında olacaktır. İyi bir anne olmayı öğrenmesi zaman alır. Çocukları ile anne olmaktan çok abla gibidir. Bu idealist kadın maddi özgürlüğünü genç yaşlarda kazanmak ister. Oldukça çalışkan ve iş disiplini mükemmeldirler. Sempatik tavırlarıyla daima çevresinin gönlünü almasını bilirler. Çevrelerinde daima sevilirler.


ERKEKLERİ:
Asla kıskanç olmayan bu erkekle sakın evlenmeyi düşünmeyin. Çünkü ömrünüzün bir çoğunu yalnız geçirmek zorunda kalabilirsiniz. Yay erkeği büyük bir kumarbaz, maceraperest, filozof ve gezgindir. Yakışılı ve esprili bir yay erkeği ile birlikte olmak her kadını harcı değildir. Neşeli ve yaşamla bu kadar barışık bir kişiyi bulmak çok zordur. Sürekli seyahat eder ve dünyanın her yerinde bir çok dostları vardır. Ruhları yeni doğmuş bir çocuk kadar saf ve temizdir. Çevrelerinde her türlü aktiviteye duyarlı oldukları için, onları her an her yerde görebilirsiniz. Özgürlük duyguları onların vazgeçilmez bir parçalarıdır. Bir yay erkeği ile yaşamak çok kolay görünse de çoğu kez ilişkileri olumsuz biter. Çünkü bağlanma iç güdüleri çok zayıftır. Karşı cinsin baskısı onun ilişkisinden çabuk
uzaklaşmasına neden olur. Çok iyi bir babadır. Yaşam boyunca çocukları ile arkadaş gibi olurlar. Onların hiçbir isteklerine hayır demezler ve kendilerine güvenen güçlü çocuklar yetiştirirler.


YAY ÇOCUKLARI
Yay çocukları için hayat gülmek , takla atmak ve neşelenmek demektir. En çılgın oyunlar onlardan çıkar. Yaşamı böylesine tersinden ve delice yaşamak için gerçek anlamda bir yay çocuğu olmak gerekir. Konuşmayı çok çabuk öğrenirler ve sonra da büyükleri bunaltan sorularla karşılarına çıkarlar. Çevresinde ki her şeyi merak ederler. Sizi “Yeter artık” diye bağırtacak kadar, çileden çıkartabilir. Fakat öylesine sevimlidir ki, sonunda kahkahalarla gülersiniz. Yalnızlıktan hoşlanmayan yay çocukları sık sık evlerine arkadaşlarını çağırırlar. Çok zeki olan bu çocuklara her şeyi bir kere söylemeniz yeterlidir. Sadece disiplinli bir şekilde ders çalışmazlar. Alış verişten müthiş keyif alan bu çocuklar istediği her şeyi size aldırmakta başarılıdır. Ona hayır demenin bir anlamı yoktur. Çünkü o, kafasına koymuşsa kesinlikle yaptıracaktır.


YAY AYRILIĞI NASIL YAŞAR
Aklı bir karış havada gezen birine yaşam dersi veren ve onu kendisine aşık ettikten sonra da bırakıp giden kim olabilir acaba?..Biliyoruz hiç kimse sizi asla terk edemedi. Hep siz sıkıldınız ve çekip gittiniz. İşte bu seferki farklı bir ilişki ve terk eden o. Aslında hiç şaşırmaz ve güçlü mantığınızla buna da bir çare bulursunuz. Yaşamı olduğu gibi kabul eden müthiş güvenli yapınızla bu ayrılığı bir aşk kazası olarak kabul edersiniz. Çoğu kişinin aksine, siz biriyle beraberken kişiliğinizi kaybetmiyorsunuz. Aşkı bir oyun gibi görüyor ve ne zaman kaybedebileceğiniz biliyorsunuz. Bir aşk kelebeğine ders vermek kimin haddine. Siz onu terk etmenin zaferini kutlarken; o zaten farklı kulvarlarda yaşamın tadını çıkarıyor, hatta çevresinde aşk acısı çekenlere bir çok hikayeler anlatarak, onları oyalıyordur.


GEÇMİŞTE SİZ
Siz Yaylar geçmiş zamanlarda herkese ve her şeye söz verdiğiniz için, kararsız ve yüzeysel kalmıştınız. Bu yaşamda bağlılık duygularınızı geliştirmeyi öğrenmeli ve geçmişteki dağınıklığınızın nedenleri üzerinde durmalısınız. Hangi tarafı tutacağınız konusunda kesin bir şey bilmediğiniz , kesin karar verip bir tarafı tutarsanız, diğer tarafı kaçıracağınızı sanmaktasınız. İki taraflı düşünmekten kendinizi alamazsınız. Kendinizi hiçbir şeye veremediğiniz için de, geçmiş yaşam sizin için çok da önemli değildir.İstediğiniz tek şey, güvenle kendiniz olmak ve başkalarıyla birleşmektir. Siz çevrenizdeki herkesin, sizinle aynı fikirde olmasını, herkesin bakış açısının sizinle aynı olmasını istersiniz. Başkalarını anlama yeteneğini kullanarak, onların fikirlerini değiştirerek, kendinizle aynı düşünceleri paylaşmayı sağlamak istersiniz. Bir Yay olarak kendi gerçeğinizi söylerken, uygun olmayan arkadaşlarınız geriye çekilir ve size uygun yeni insanlar çevrenizde belirir. Sezgisel ve psişik yeteneğiniz çok güçlüdür. Başkalarının ruh halini anlama konusunda doğuştan yeteneklisiniz. Siz sezgisel olarak gördüğünüz gerçekleri, doğal iletişim becerisi ile birleştirerek, herkesin kazançlı çıktığı durumlar yaratırsınız. Sıradan konularla ilgilendiğiniz zaman son derece huzursuz ve beklenmedik incinme duyguları yaşarsınız. Hedefleriniz yüksek olduğu zaman, gerçeklerle daha iyi iletişim kurarsınız. Yay kişisi olarak karar verme zorlukları yaşarsınız. Çünkü olayların her iki yüzünü de rahat gördüğünüz için, kafanız sürekli karışır. Hareketi çok seviyorsunuz. Çevrenize bağımlı olarak yaşadığınız zaman, sinirli ve huzursuz oluyorsunuz.. Programsız hareket etmeye bayılırsınız. Çünkü böyle zamanlarda dünyayı kucaklıyormuş hissine kapılır, evrenle bütünleşir, programsız yaşamayı yeğlersiniz. Yaşamınızdaki kişi ve ayrıntılarla sürekli savaşırsınız. Geçmiş yaşamlarda dikkatinizi belli bir konuda yoğunlaştırmadığınız için, bu yaşamda da düşünceleriniz sürekli değişir.B üyük kente mi? yoksa kırsal bir alanda mı? yaşayacağınıza bir türlü karar veremezsiniz.Ç ünkü bu yaşamda birlikte olduğunuz kişilerle geçmiş yaşamda uzak kalmak istedikleriniz sürekli çatışır. Yaşamınızda en önemli şey, eğitim ve öğretimdir. Çünkü everensel bilgiye ulaşmak tek amacınızdır.


BU DÜNYADA SİZ
Sevgili Yaylar dışa dönük ve özgürlüğünüze düşkünsünüz.Uzun süreli hedefler seçer ve bunları gerçekleştirmek için uğraşırsınız.. Kendinize özgü felsefeniz ile partnerinize oldukça ilginç gelen tarzınızla yaşamak çok zordur. Hızlı hareket ederek romantik bir gecenin sonunda kendinizi onun kollarında bulabilirsiniz. Seçtiğiniz kişi bir Yaysa onun asla sıradan olmayacağından emin olabilirsiniz. Her iki cinsi de cesur ve çapkındır. Sıcak kanlı ve cesurdur. Flört onların doğasında vardır. Aşktan asla kaçmaz daha da üstüne giderler..


ARKADAŞLIKLARINIZ
Çok candan ve sevecen arkadaşsın. Herkesi dinlersin. İyi gün değil kötü gün dostsun.. Arkadaşlarına açık bir kalple yardım etmeye hazırsın. Kimseyi kırmak istemezsin. Dışa dönük yapınla sessiz ve sakin arkadaşlara tahammül edemezsin. Geçmişe değil geleceğe bakarsın. Sade ve dürüst bir kişisin. Fakat oldukça patavatsızsın. Verdiğin sözleri tutmayabilirsin. O kadar acelecisin ki, sürekli küçük kazlara uğrarsın. Bağımsızlığını, korumak için, seni bağlayacak arkadaşlardan uzak kalırsın.


İŞTE GİZLİ YÖNLERİNİZ:
Sezgiye ve gizli yetenekleri sayesinde, görünmez yaşam rehberliğiniz, yüksek bilinçten konuşmak, spontane yaşamak, serüven duygusunu geliştirmek, sansürsüz açık sözlü iletişim, kendine itimat temek, tek başına ve doğada zaman geçirmek, sabır, sezgisel dinlemek ve sözcüklerin ardındaki anlamı işitmek


UNUTMANIZ GEREKEN
Karasızlık, sürekli olarak daha çok bilgi aramak, başkalarının duymak istediklerini, söylemek, sezgisel bilişi mantıkla geçersiz kılmak, sabırsızlık, hemen yanıt istemek


BAŞARI RENGİNİZ: Kahverengi, nefti yeşil, bordo


AŞK RENGİNİZ: Kırmızı, siyah


SAĞLIK RENGİNİZ: Pembe

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın