FİLİZ ÖZKOL…ARALIK 2023 AYLIK BURÇ YORUMLARI

FİLİZ ÖZKOL…ARALIK 2023 AYLIK BURÇ YORUMLARI
Paylaş

KOÇ
Aralıkta; Sezgisel ve mistik yönlerinizin sizi farklı atmosfere kaydırması, sıra dışı dostlukların ortaya çıkmasına neden olacaktır. Duygularınızda ruhani bir doyum arayacaksınız. Farklı duyguların esiri olabilirsiniz. Merkür, 14 Aralık’ta geri gitmeye başlıyor. Karşı cins ile aranızda adını koymadığınız bir duygu karmaşası içinde bulabilirsiniz. Kendinize ait doğrularınızdan emin olmak için; çevrenizi sınamak isteyecek, kendinizi çok daha enerjik ve cesaretli hissedeceksiniz. Yaratıcılığınızdan kaynaklanan pratik gerçekleri hayata geçirebileceksiniz. Meslek ve kariyerinizde olumlu pozisyonların içinde olacaksınız. Hedefleriniz sizi yönlendirmeye başlıyor. Daha çok çalışıp, daha çok kazanacaksınız. Birçok değişim sizi bekliyor. Bu yüzden, kararlı olduğunuz konularda meydana gelen değişimler sizi gerebilir. Sosyal çevrelerde dolaşacak ve kendinizi daha iyi hissedeceğiniz alanlarda olmak isteyeceksiniz. 14 Aralıktan sonra sağlık gezegeniniz geri hareket ediyor.. Mide ve bağırsak sorunlarınızı dikkate alın. Gürültülü ve kalabalık yerlerin cazibesinde kalarak, bedeninizi yormamalı ve uykunuza dikkat etmeli geceleri erken yatmalısınız. Detoks rejimleri size iyi gelecektir.


BOĞA
Aralık’ta Her şeyi göze alacak kadar güçlü ve performansınız oldukça yüksek. Planlarınızı gizli tutmak istiyorsunuz fakat çevrenize duvar örmeniz zor olabilir. Araştırma içgüdünüzün yüksek olmasından kaynaklanan, hedeflerinize yönelik çalışmalar içindesiniz. Rakip tanımıyor fakat bu özelliğinizi gizlemeyi başarıyorsunuz. ; Gizli duygularla başınız dertte benden söylemesi. Sevdiğiniz veya kafanıza taktığınız kişiyi gözünüzde büyütmeyin. Olmayacak hayallerle kafanızı kurcalamayın. Karşınızdaki kişilerin yardım sever duyguları sizi yanıltmasın. Sizden belli menfaatleri olan kişileri bilinçsizce çevrenize toplayabilirsiniz. Hayaller ve gerçekler arasında yaşayacağınız med- cezirler aslında yaşamınızı renklendirmek adına evrenin size sunduğu küçük hediyeler olduğunu unutmayın. Aralık boyunca Sağlık gezegeniniz Venüs karşıt evinizde ilerliyor. Ruhsal gelişiminiz önem kazanıyor. Felsefi tavırlarınız da her konuda size yardımcı artık. Hiçbir şeyden korkmuyorsunuz. Sağduyu ve sorumluluk duygunuz artıyor. Üstünlük duyguları içindesiniz. Bu dönemde hiçbir şekilde pes etmeyeceksiniz.


İKİZLER
Aralıkta; Çevrenizde bir çok yakınınızı bir araya getirme planları yapacaksınız. Bu konuda oldukça başarılı olacaksınız. Zihinsel aktivitenizin yüksek olmasından dolayı huzursuzluk duyabilirsiniz. Egonuzu güçlü tutacak ve isteklerinizde aşırıya kaçacaksınız. Finans konuların gündem kazanmasıyla satın alma duygunuz ortaya çıkıyor. Sıra dışı fikirlere açık olmanız rağmen, yeniliklere karşı temkinli olmalısınız. Sosyal ortamların aranılan insanı olmanız sizin hayatınızı renkli hale getiriyor. Bu dönemde ani başlayan geçici aşk ilişkilerine karşı tedbirli olmalısınız. Sadece keyifli günler geçirirken, bu beraberliklerinizden çok şey beklememelisiniz. İş yaptığınız kişiyle aşk yaşama olasılığınız ortaya çıkabilir. Aralık ay içinde sağlık sorununuz görünmemesine rağmen, yaşadığınız yoğun duygular yüzünden strese bağlı tansiyon değişimleri yaşayabilirsiniz. Ayrıca, cinsel organlarınızı korumalı, yağlı ve tuzlu yiyeceklerden uzak kalmalısınız. Derin düşündüğünüz konular bilinçaltınızı etkileyebilir. Yarım kalan fiziksel tedavileriniz varsa, onları ihmal etmeyerek tamamlayın. Bu dönemde tıbbi kontrollerinizi eksiksiz bir şekilde yaptırmalısınız.


YENGEÇ
Aralıkta; Merkür’ün geri hareketi duygusal karmaya neden olabilir. Yanılgılar ve farklı anlaşılmalar söz konusu. Bu nedenle, geçmişte fark edemediğiniz bazı olayların perde arkasını daha iyi görebileceksiniz. Hayallerinizle ve değerlendirilmeyen yeteneklerinizle ilgili uzun süredir beklediğiniz konularda sürprizlere hazırlıklı olun. Güçlü olmak zorunda kalmak için önemli kişilerin desteğine ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu dönem aşk konusunda da zorlanmalar söz konusu. Aşk hayatınızda sıcak savaşlardan kaçınmalı ve partnerinize karşı politik olmalısınız. Gizli tutkular başınıza iş açmasın. Gizli buluşmaların olumsuz sonuç verebileceğini unutmayın. Başınız ağrıtacak dedikodular bu dönemde ortaya çıkacak. Dost toplantılarında karşılaşacağınız kişilerin sizi etkilemesine izin vermeyin. Eski bir arkadaş yasak duyguları körükleyebilir. Bu dönemde; ilişkilerinizi sorgulayarak bazı kararlar alabilirsiniz.. 12 Aralıkta yeni ay Yay burcunda. 14 Aralıkta Merkür retroya başlıyor. 27 Aralıkta dolunay Yengeç burcunda gerçekleşiyor. Oldukça sağlıklı görünmenize karşın hırslı yapınızın körüklenmesinden dolayı, strese bağlı gerginlikler ortaya çıkabilir. Beslenme ile konularda aşırıya kaçmayın. Karaciğerinize bu konuda önem verin.


ASLAN
Mesleki kariyerinizle ilgili hayallerinizi ve isteklerinizi yeniden gözden geçirmenizi sağlarken, çevrenizde sizin gibi pozitif düşüncelere sahip olan kişilerle birlikte olacağınız gösterir. Durum değerlendirmesi yaparken çevredeki kişilerden yanlış fikirler alarak etkilenmemeye çalışın. Esnek olmanız gereken bazı konularda, tüm inatçılığınızla sabit tavırlarınızı muhafaza etmeniz sizin için büyük bir engel. Aşklar ve arkadaşlıklar yüksek bir seviyede devam edecek. Kaliteli dostlar edinecek ve istediğiniz çevrelerde ilişkiler kuracaksınız. Aşkta gerçek duygularınızın anlamını irdeleyeceksiniz. Bazı ilişkilerinize belli bir mesafe getireceksiniz. Değer yargılarınız ve sezgileriniz artıyor. Bazılarınız yolculuklarda tanışacağı kişilerle evlilikle biten beraberlikler yaşayacaktır. Jüpiter 10. evden destek verecektir. 12 Aralıkta yeni ay Yay burcunda. 14 aralıkta Merkür retrosu başlıyor. 27 Aralıkta dolunay yengeç burcunda. Sağlığınızla ilgili sorunlara karşı duyarlı yaklaşmalısınız. Sezgisel yetenekleriniz yüzünden yorgun düşebilirsiniz. Uykunuza dikkat edin ve kendinize küçük kazalara karşı tedbirli olun. Mideniz ve sindirim sisteminiz hassas. Kadınların rahim ve yumurtalık kontrolünden geçmelerinde fayda var.

BAŞAK
Bağımsız iş yapmaya yöneleceksiniz. Finans açısından kolay kredi kaynakları, çevre desteklerinizin artışı gibi değişik konular ortaya çıkacak. Satürn uyumu size büyük bir cesaret veriyor. Başarma konusunda size sunacağı avantajı, kişisel hedeflerinizin yapıcı bir başlangıcı olarak kullanabilirsiniz. Karşı tarafı rahatsız edici etkilere neden olmadan, arzuladığınız konulara işlerlik kazandırabilirsiniz. Öğretici etkiler veren Satürn; size zorluklar sunuyor gibi görünse de, başarılı olmak için izlemeniz gereken stratejik yolları öğrenmenize neden olacaktır. Bulunduğunuz konumda ilerlemek ve sesinizi duyurmak istiyorsanız iç dünyanızla ilgili sorunları bir kenara koyarak, çatışmalardan uzak durmalı, bu enerjiyi sosyal konularla ilgili konularda yakıt olarak kullanmalısınız. 12 Aralıkta yeni ay Yay burcunda doğuyor. 14 Aralıkta Merkür geri gidiyor. 27 Aralıkta dolunay Yengeçte gerçekleşiyor. Ay içinde, sağlık sorununuz görünmemesine rağmen; yaşadığınız yoğun duygular yüzünden strese bağlı tansiyon değişimleri yaşayabilirsiniz. Ay boyunca Venüs Akrep burcunda ilerleyecek. Doktor kontrolün de gerekli vitaminlerinizi almalısınız.


TERAZİ
Aralıkta; uzun süredir planladığınız atılımları kolay bir şekilde gerçekleştireceksiniz. Gücünüzün farkındasınız. Engelleri hızlı bir şekilde atlatacaksınız. Kararlı ve temkinli hareket etmenize rağmen, aile yakınlarınızın düşüncelerinin de hayatınızda yeri olacaktır. Çalışma evinizde ilerleyen Satürn isteklerinizi gerçeğe döndürüyor. Hayal gücünüzü, istediğiniz koşulları oluşturmakta kullanabilirsiniz. Seyahatler ve geziler ön plana çıkacaktır. Yoğun ve güçlü duygular duyacağınız ilişkilerin başlangıcı oluşabilir. Satürn isteklerinizi gerçeğe döndürüyor. Hayal gücünüzü, istediğiniz koşulları oluşturmakta kullanabilirsiniz. Seyahatler ve geziler ön plana çıkacaktır. Yoğun ve güçlü duygular duyacağınız ilişkilerin başlangıcı oluşabilir. Sosyal yaşantınızın birden canlandığınız hissedeceksiniz. Çevre ilişkileriniz genişliyor ve uzak ülkelerle ilgili hayallerinizi gerçekleştirmek için önemli bir devreye giriyorsunuz. Çevrenizin kalabalıklaşması sizi şaşırtmamalı ve iç disiplininizi bozmamalısınız. 12 Aralıkta yeni ay Yay burcunda doğuyor. 14 Aralıkta Merkür retro yapıyor. 27 Aralıkta dolunay Yengeç burcunda gerçekleşiyor. Mars Yay burcunda ilerlemeye devam ediyor. Sağlığınızla ilgili olumsuzluk söz konusu olmamasına rağmen, yakın çevrenizdeki kişilerin sağlık sorunları ile uğraşacak, yüksek tansiyon ve kalp sorunları olan yaşlı dostlarınıza yardım edeceksiniz. Uzu süren kronik rahatsızlığınız varsa, bu dönemde bir doktora görünerek, kesin sonuç getirecek tedavinizi yaptırabilirsiniz.


AKREP
Aralıkta; Yeni başlayacağınız işlerinizde kontrollü yol almaya çalışın, her şeyin en kötüsünü düşünerek önceden önlem alın. Bu arada yaşamınızda iz yapan mevcut işlerinizi ele alarak, düzeltici faaliyetler doğrultusunda çalışabilirsiniz. Yeni işlerde sorun yaratan Merkür, eski işlerinizi destekleyecektir. Sosyal ilişkilerinizdeki sorunları da bu dönemde çözebilir, iletişim problemlerinizi düze çıkarabilirsiniz. Karşınızdaki kişinin düşüncelerine değer vermeyi ve dinlemeyi öğreneceksiniz.
Bu ay Sanatsal faaliyetlere daha fazla önem verecek ve bazılarınız tanışacakları ilginç kişilerden aşk teklifleri alacaklar. Bu dönem özel ilişkiler konusunda çok dikkatli olmalısınız. Çünkü, karşılaşacağınız kişilerin etkili sözleri ve anlamlı davranışları baştan çıkarıcı olurken, daha sonra vazgeçeceğiniz birlikteliklerin temelini atabilirsiniz. Belleğiniz çok güçlü. Yaşadığınız hiçbir olayı unutmuyor ve yeni bir yıla hazırlanıyor. Sağlığınızla ilgili önemli bir sorun olmamasına rağmen değişen hava koşulları karın bölgenizde ağrılara neden olacaktır. Mars Yay burcunda ilerlemeye devam ediyor. 12 Aralıkta yeni ay Yay burcunda doğuyor. 14 Aralıkta Merkür geri hareketine başlıyor. 27 Aralıkta dolunay Yengeç burcunda gerçekleşiyor. Ayaklarınızı üşütmemeli kendinize dikkat etmelisiniz. Spor yaparken baldırlarınızı zorlamamalısınız. Eskiye olan özleminiz artıyor. El becerilerinizle uğraşmak sizi stresli iş ortamlarından uzaklaştıracaktır Olaylara olumlu bakabilirsiniz. Takıntılarınızdan kurtuluyorsunuz.


YAY
Aralıkta; Plüton kişisel evinizde. Fedakarlıklarınızın karşılık görmeyeceğinizi zannederek susmayı tercih ediyorsunuz. Fakat, yardım etme duygunuz oldukça yoğun ve birlikte çalıştığınız kişilerin işlerini kolaylaştırmak için elinizden gelen her şeyi yapacaksınız. Güven duygusuna her zamankinden fazla ihtiyacınız olacak. Yakınlarınızdan bile düşüncelerinizi saklayacaksınız. .. Dostluklar ve iş anlaşmaları ön plana çıkabilir. Ayni fikirleri paylaştığınız kişilerle, ortak projeler sergilemeyi amaçlıyorsunuz. Bu ay ; aşk gezegeniniz sizi romantik ve çekici yapacak. Gizli kapaklı olaylardan uzak kalmak sizi olumlu kılacaktır. Kıskançlıklar ve tutkular ön planda olacak. Eşinizden destek geliyor. Kıskançlık duygularınıza dikkat etmelisiniz. Enerjiniz oldukça yüksek seyrediyor. . Duygularınızı istediğiniz gibi yönlendirecek ve aşkı kendinize çekmeyi başaracaksınız. Aşk yaşamınız tüm yaşam parametrelerinizin önüne geçecek.


OĞLAK
Bu ay; Plüton kişisel evinizde. Fedakarlıklarınızın karşılık görmeyeceğinizi zannederek susmayı tercih ediyorsunuz. Fakat, yardım etme duygunuz oldukça yoğun ve birlikte çalıştığınız kişilerin işlerini kolaylaştırmak için elinizden gelen her şeyi yapacaksınız. Güven duygusuna her zamankinden fazla ihtiyacınız olacak. Yakınlarınızdan bile düşüncelerinizi saklayacaksınız. .. Dostluklar ve iş anlaşmaları ön plana çıkabilir. Ayni fikirleri paylaştığınız kişilerle, ortak projeler sergilemeyi amaçlıyorsunuz. Aralıkta; aşk gezegeniniz sizi romantik ve çekici yapacak. Gizli kapaklı olaylardan uzak kalmak sizi olumlu kılacaktır. Kıskançlıklar ve tutkular ön planda olacak. Eşinizden destek geliyor. Kıskançlık duygularınıza dikkat etmelisiniz. Enerjiniz oldukça yüksek seyrediyor. . Duygularınızı istediğiniz gibi yönlendirecek ve aşkı kendinize çekmeyi başaracaksınız. Aşk yaşamınız tüm yaşam parametrelerinizin önüne geçecek.12 Aralıkta yeni ay Yay burcunda doğacak. Sağlık gezegeniniz Merkür 14 Aralıktan başlamak üzere Oğlak ve yay burcunda geri hareketini yapıyor. Bilinçaltınız devreye girecek. Düşünce sistemiyle iyileştirme gücünü kullanabilirsiniz. Eğer sağlık sorunlarınız varsa hızla iyileştiğiniz göreceksiniz. Bu ay değişik alternatif iyileşme yöntemlerini deneyebilirsiniz. Detoks rejimleri sizin için oldukça uygun olacak. Yaşama analizci bakış açısı ile bakarken, isteklerinizde derin bir araştırma ve inceleme hakim olacak. Hızlı hareket etmeniz yüzünden küçük kazalara meyillisiniz. 27 Aralıkta dolunay Yengeç burcunda gerçekleşiyor. Bu ay öfkelerinizi dizginleme konusunda başarılı olacaksınız.


KOVA
Aralıkta; karşılaşacağınız engellerle mücadele edecek güçtesiniz. Kendinize ait doğrularınızdan emin olmak için; çevrenizi sınamak isteyecek, kendinizi çok daha enerjik ve cesaretli hissedeceksiniz. Başlayacağınız yeni yaşam kesitlerinde kendi inisiyatifinizi kullanacak ve şartlarınızı kendiniz belirleyeceksiniz. . Arkadaş seçimi veya ortak işlerde, size destek verecek pratik zekalı kişileri tercih edeceksiniz. Zihninizde yer edinen konumlara ulaşmak için gerekli tüm imkanlara sahipsiniz. Sakin ve sessizce hedeflerinize yaklaşıyorsunuz. Üstünlük duyguları içindesiniz. siz bir özgürlük aynı zamanda evlilik insanısınız. Kural tanımayan farklı bir yapınız var. Fikirlerinizi benimsemeyen ve size destek vermeyen kişileri yaşantınızdan uzaklaştırabilirsiniz. İlişkilerinizi gözden geçirmek için tam sırası. Partnerinize daha çok zaman ayırmalı, onun sizden beklentilerine karşı ilgili olmalısınız. Karşılaştığınız her kişi farklı bir biçimde sizden etkilenecek. Romantizm’e yatkın olduğunuz bu günlerde, hayatınızın aşkı diyebileceğiniz bir kişi de ortaya çıkabilir. Zafer daima sizden yana unutmayın. Sağlığınız mükemmel görülüyor. Güneş size çekicilik ve enerji verirken, sinirli ve asabi olmanız da, neden oluyor. 12 aralıkta yeni ay Yay burcunda doğuyor. 14 Aralıkta Merkür geri hareketine başlıyor. Dişler, dizler, kemikler bu ayın dikkat edilmesi gereken organlarınız. Ayrıca cildinize özen göstermeli ve ayak bileklerinizi korumalısınız. 27 Aralıkta dolunay Yengeç burcunda gerçekleşiyor. Uykusuz kalmamalı ve sizi depresif yapacak olaylara karşı temkinli olmalısınız. Kısa yürüyüşler, meditasyon, yoga ve dansla ilgilenmelisiniz. Kendinize olumlu uğraşılar bulabilir ve zihninizi dinlendirebilirsiniz.


BALIK
Aralıkta; İnsancıl yapınızı herkes anlamıyor ve sizi duygusuzlukla suçlayabiliyorlar. Aldırmamayı öğrendiniz, olayları takmıyorsunuz. Güneş’in bulunduğu konum, güçlü dostlarla birlikte olmayı arzuladığınızı ve onlarla önemli iş birliği içinde olacağını gösteriyor. Sürekli kendinizi aşma eğilimi içinde olmanız, sizi her konuda farklı ve anlaşılmaz kılıyor. Beraber çalışacağınız kişileri sınayarak seçiyorsunuz Keşfetme içgüdünüz sayesinde yeni mutluluklar sizi bekliyor. Kişisel coşkularınıza karşılık bulabileceğiniz ortamlarda bulunmak istiyorsunuz. İşinizle ilgili yeni değişimler arzuluyorsunuz. Karar vermeden önce adımlarınızı sağlam bir şekilde hesaplamalısınız. 2023 yılının sınavlarından başarıyla çıkıyorsunuz. Duygu ve mantık karmaşası yaşadığınız bu günlerde içsel çatışmalarınızın önüne geçemiyorsunuz. Ne zaman ve nerede hangi duygunuzun ön plana çıkacağının belli olmadığı yaşam kesitleri, yorgunluğu da beraberinde getiriyor. İlişkilerinizi sürekli saygı bazında tutmanız, çevrenizde iyi bir imaj uyandırıyor. Çekiciliğinize diyecek yok doğrusu. Girdiğiniz her çevrede gözler sizin üstünüze çevriliyor. Sevdiğinize kendinizi ispat etmelisiniz.. Karışık duygular içindesiniz. 12 aralıkta yeni ay Yay burcunda doğuyor. Güneşle birlikte etkileşim içinde olacaklar. Bir arkadaşınız operasyon geçirebilir veya onu hastanede ziyaret edebilirsiniz. Dostlarınızın sağlık sorunlarıyla ilgilenebilirsiniz.