Fazıl Say’dan Bakan Ersoy’a tepki: Utanç bu utanç!

Fazıl Say’dan Bakan Ersoy’a tepki: Utanç bu utanç!
Paylaş

Piyanist Fazıl Say, Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı ‘Go Türkiye’ hesabından paylaşılan video ve Bakan Mehmet Nuri Ersoy’a tepki gösterdi. Say, Ersoy’a yönelik, “‘Kültür’ kelimesi ile bu adamın bir daha yan yana gelmemesini ben şahsen temenni ediyorum kardeşim” dedi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı ‘Go Türkiye’ hesabından paylaşılan videoda turizm çalışanlarının yüzlerine takıldığı gösterilen “Keyfini çıkarın; aşılandım” yazılı maskeler tepki çekerken, piyanist Fazıl Say, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’a tepki gösterdi.

Twitter hesabından yaptığı açıklamada Say, söz konusu videoya ve Bakan Ersoy’a eleştirilerde bulundu.

“Yahu çok ayıp bu be! Utanç bu utanç!” diyen Say, “Şu M. Ersoy’un, turizm konusunu bilmiyorum da (Turizm buysa boşver turizmi de zaten ) ‘kültür’ kelimesi ile bu adamın bir daha yanyana gelmemesini ben şahsen temenni ediyorum kardeşim!!!” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın, ‘Go Türkiye’ isimli seyahat rehberi platformunun yabancı turistler için hazırladığı reklam büyük tepki toplamıştı.

‘Go Türkiye’ hesabından paylaşılan videoda turizm sektöründe çalışan yurttaşların yüzlerinde “Keyfini çıkarın; aşılandım” yazılı maskeler olduğu görülmüştü.

Paylaşımda ise, “Temizlenmiş tatil köyleri ve aşılanmış personel! Biz buna turizm için çifte güvenlik diyoruz” denilmişti.

Paylaşım, tepkilerin ardından silinmişti.

kaynak birgun.net

 

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın