Yeni e-Nabız güncelleme adımıyla birçok özellik kazandı bunların yanında uygulama salgın sırasında en çok kullanılan uygulamalar arasına girdi. Sağlık Bakanlığı’nın dijitalleşmedeki en önemli adımları arasında yer alan ve dünyanın en büyük dijital sağlık kaydı platformu olma özelliği taşıyan e-Nabız’da kullanıcı sayısı 20 milyonu geçti.

e-Nabız güncelleme aldı, kazandığı özellikler

e-Nabız sayesinde vatandaşlar, reçete, muayene, rapor, tahlil gibi sağlık kayıtlarına 7 gün 24 saat boyunca ulaşabiliyor. Sağlık hizmetlerinde kağıt ve basılı materyal kullanımını da önemli ölçüde azaltan e-Nabız uygulaması, diğer sistemlerle entegre edildi. Corona virüsü sürecinde vatandaşların Hayat Eve Sığar uygulamasıyla birlikte en çok kullandığı uygulamalar arasında yer aldı.

e-Nabız uygulaması yakın bir zaman önce bir güncelleme aldı bu güncelleme ile birlikte uygulama e-Devlet ve Mobil İmza giriş ekranlarına kavuştu.

Bunun yanında sorun yaşanan Aile Hekimi değişikliği özelliği uygulamaya güncelleme ile eklenen özellikler arasında yer alıyor. En yakın nöbetçi eczane bilgisinin eklendiği uygulama için tavsiye etme özelliği, randevu ekranlarında değişiklikler ve hata performans iyileştirmeleri yapıldı.

Uygulama şu anda App Store tarafında Tıp kategorisinde birinci sırada listeleniyor ve 53 bin oy ile 4,6 puana sahip. Google Play tarafında ise uygulamanın 27 bin kişinin oylamasıyla birlikte toplamda 4,1 puanı bulunuyor. Milyonlarca kişi tarafından kullanılan bu uygulamayı siz de kullanıyor musunuz? Yorumlarda bizlere yazmayı unutmayın.

SDN Nilay Kamu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here