DOĞAL GÖRÜNÜMLÜ DİŞLER

DOĞAL GÖRÜNÜMLÜ DİŞLER
Paylaş

Diş implantı, çene kemiğine yerleştirilen titanyum yapay diş köküdür. İmplantlar daha önceden kaybedilmiş dişlerin oluşturduğu boşluklara ya da ciddi bir enfeksiyon yoksa hemen çekim sonrası diş yuvasına yerleştirilebilir.

Diş Hekimi Pertev Kökdemir, implant tedavilerinin en iyi 3 yönünü açıkladı.

1-Çene Sağlığını Korur

Diş kaybı, ağızda çene kemiğinin zayıflamasına ve şeklini kaybetmesine neden olabilir. Diş implantları eksik diş kökünün yerine geçerek çene kemiğini korur. Ayrıca diş implantları diğer dişlerin hizalarının bozulmasını engeller.

2-Doğal Görünümlü Sonuçlar

Diş implantları doğal dişler gibi görünür ve işlev görür. Konuşurken ve yemek yerken farkı anlamak zordur. Çünkü implantların üstüne yapılan porselen kaplamalar sayesinde dişleriniz doğal bir görünüme sahip olur. Yenilenmiş ve eksikleri tamamlanmış bir gülümseme özgüveninizin artmasına ve özgürce gülümsemenize sebep olur. Başka bir deyişle özgüveninizi pekiştirir. Ayrıca implantların üstüne yapılan porselenler vida ile sabitlendiği için hasta her zaman kendini rahat hisseder.

3-Kalıcı Çözüm

Diş implantları, eksik dişlerin yerine kalıcı bir çözüm sunar. Dişlerin düzenli olarak fırçalanması ve uygun şekilde temizlenmesi, implantın ömür boyu ağızda kalmasını sağlayabilir.

Genel olarak, birçok hasta, uzun ömürlü tedavi olduğu için implantları tercih eder. Ancak implantlarınızın kontrolünü en geç 6 ayda 1 diş hekiminize yaptırmalı ve oluşabilecek problemlerin tedbirlerini erkenden almalısınız.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın