Demet Evgar… 8 MART PAYLAŞIMINA DESTEK YAĞDI!

Demet Evgar… 8 MART PAYLAŞIMINA DESTEK YAĞDI!
Paylaş

Başarılı oyuncu Demet Evgar son paylaşımıyla gündem oldu. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için tek başına pankart hazırlayarak metro girişine asan ve “Ben kadınım, eşitlik benim hakkım” diyen Evgar’a sosyal medyada destek yağdı. Fatih Portakal bu paylaşımı görünce sessiz kalmadı.

Demet Evgar 8 Mart Dünya Kadınlar Günü öncesinde bahçesinde hazırladığı pankartı metronun girişine asarak, halka seslendi. Demet Evgar, çevresinde toplanan kalabalığa konuşarak, “Ben kadınım, eşitlik benim hakkım. Ben kadınım, öldürülmek istemiyorum. Ben kadınım, gücümün farkındayım, değişiyorum ve dönüştürüyorum” dedi.

SÖZLERİ ALKIŞ TOPLADI

Evinin bahçesinde “Ben kadınım. Farkındayım, değişiyorum, değiştiriyorum” yazılı bir pankart hazırlayan Evgar, bir metro girişine asarak halka seslendi. Hazırladığı pankartın önünde konuşan oyuncunun”Ben kadınım, eşitlik benim hakkım. Ben kadınım, öldürülmek istemiyorum. Ben kadınım, gücümün farkındayım, değişiyorum ve dönüştürüyorum” sözleri vatandaşlardan alkış topladı.

“KADIN DÜÇLENMESİ SESİNİN DUYULMASIYLA MÜMKÜN”

Tek kişilik protestosu için hazırladığı videoyu da Instagram hesabından paylaşan Demet Evgar, “Herkes için yaşanabilir adil ve refah bir toplum ancak kadının güçlenmesi ve toplumsal cinsiyet eşitliği ile, kadının güçlenmesi de önce kadının sesinin duyulmasıyla mümkün. #BenKadınım hashtagi ile sen de sesini duyur! Ben Kadınım kadınlara yönelik şiddete karşıyım, Ben Kadınım öldürülmek istemiyorum, Ben Kadınım haklarımın savunucusuyum, Ben Kadınım gücümün farkındayım, Ben Kadınım eşit işe, eşit ücret hakkım, Ben Kadınım ihtiyaçlarıma yönelik hizmetlere erişmek istiyorum, Ben kadınım ayrımcılığa uğramak istemiyorum, Ben Kadınım farkındayım, değişiyorum ve değiştiriyorum” ifadelerini kullandı. Oyuncunun videosu kısa süre içinde 5,7 milyondan fazla görüntülenme aldı.

DESTEK YAĞDI

Gündem olan anlara dair eski FOX spikeri Fatih Portakal da sessiz kalmadı.

Fatih Portakal pek çok ünlü isim gibi Evgar’ı destekleyerek “Lazım olan sadece cesaret” dedi.

Derya Şensoy, Ezgi Mola ve Gökhan Özoğuz gibi isimler de bu paylaşıma emojilerle destek verdi.

kaynak magazinkolik

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın